Про це пише Рубрика.
Це вже 33-тя річниця. І на жаль, останні десять років ми її виборюємо зі зброєю в руках, вибиваючи зі своєї землі російського окупанта.
Уперше ж у 2002 році цей день пройшов в умовах повномасштабної російської агресії, тоді були всі урочистості скасовані через загрозу ракетних атак.
Зауважимо, що якби сьогодні відбувався референдум щодо проголошення державної незалежності України, то абсолютна більшість українців (85%) підтримали б незалежність.
Підтримка незалежності продовжує залишатися на історичному максимумі за останні 23 роки соціологічних досліджень. Вищий цей показник був лише у серпні 2022 року – 87,5%.
Що відомо про День Незадежності України
День Незалежності України – щорічне свято в Україні, яке відзначають 24 серпня з нагоди ухвалення у 1991 році Акта проголошення незалежності України. Цей документ, ухвалений позачерговою сесією Верховної Ради УРСР, проголосив створення самостійної української держави.
Акт початку дев'яностих – не єдина спроба узаконити незалежність України: протягом буремного 20 ст. різні регіони України оголошували про створення самоврядних держав. Три з них припадали на 1918 рік, зокрема, у січні цього року Українська Народна Республіка оголосила свій Четвертий Універсал.
У той же рік проголосили незалежність Кубанська й Західноукраїнська народні республіки. Всі ці державні утворення проіснували недовго: Кубань та УНР більшовики захопили у 1920 році, а державність на заході України не витримала польсько-української війни, тож в липні 1919 року землі Буковини, Галичини й Закарпаття анексували тодішні Польща, Румунія і Чехословаччина.
У 1939 році на території України постала ще одна держава – Карпатська Україна, яка за рік до того здобула автономію у складі Чехословаччини. Однак цей факт не давав спокою Угорщині з її територіальними претензіями. У ніч з 13 на 14 березня угорські частини із гітлерівськими військами вдерлися до Карпатської України і буквально на наступний день Сейм оголосив про незалежність Карпатської України. Але вже 18 березня угорські війська окупували цей регіон.
Але на цьому українська державність не припинила своє існування, оскільки органи цих держав працювали в еміграції.
Чергове проголошення відновлення незалежності Української держави відбулося 30 червня 1941 року у Львові, на той час окупованому німецькими військами. Акт відновлення Української держави виголосив перший заступник провідника ОУН Степана Бандери Ярослав Стецько. Але у плани німців не входило створення самостійної України, тож у вересні 1941 року відбулися арешти та розстріли членів ОУН з боку німців.
І лише за 50 років українці втілили п'яту, найуспішнішу, спробу побудувати власну самоврядну державу: 24 серпня 1991 року Україна здобула довгоочікувану незалежність, яку ми зараз боронимо від нащадків більшовиків.
До цього відбувся Всеукраїнський референдум – 1 грудня 1991 року. Громадяни України висловились на підтримку незалежності.
На референдум винесли одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" У референдумі взяли участь 31,2 млн осіб – 84,2% населення України. З них 28,8 млн (90,3%) проголосувала "за".
Нагадаємо, що минулого року на центральній вулиці Києва встановили спалені танки, бронемашини, залишки ракет.
Також минулоріч українців у різних країнах закликали у 32-у річницю Незалежності України, 24 серпня, вийти на центральні вулиці міст і взятися за руки, щоб утворити найбільший в історії живий ланцюг єдності.
Окрім того, Національний банк до 33-ї річниці Незалежності України випустив оновлені банкноти національної валюти, доповнивши їх дизайни гаслом "Слава Україні! Героям слава!"
Також Рубрика повідомляла, що 91,4% опитаних українців пишаються тим, що є громадянами України. Цей показник суттєво зріс порівняно з попередніми роками: у 2000 році він становив 62,4%, у 2010 році – 61,8%, у 2015 році – 68,4%, а у 2023 році – 94%.
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.