Закон про ратифікацію Римського статуту вже підписаний Президентом
24 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Про це пише Рубрика, посилаючись на картку закону.
Нагадаємо, що 15 серпня президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього. Окрім того, ще один законопроєкт передбачає внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України на тлі цієї ратифікації.
А 21 серпня Верховна Рада України підтримала ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Ратифікація статуту МКС є важливим кроком для України, який дозволить державі набути повноправного членства в Міжнародному кримінальному суді. Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, Україна після ратифікації зможе повноцінно брати участь у роботі Асамблеї держав-учасниць Римського статуту.
Цей крок має не лише символічне, але й практичне значення. Ратифікація дасть змогу Україні ефективно співпрацювати з МКС у притягненні до відповідальності осіб, винних у скоєнні особливо тяжких злочинів, які викликають занепокоєння міжнародної спільноти.
Це стане важливим інструментом у боротьбі за справедливість і покарання тих, хто вчинив злочини, які порушують міжнародне право.
Внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів є необхідним кроком для приведення національного законодавства у відповідність до вимог МКС. Це забезпечить можливість для українських судів ефективно співпрацювати з МКС у розслідуванні та переслідуванні злочинів, підсудних цьому міжнародному органу.
Таким чином, ратифікація статуту МКС є важливим кроком для зміцнення міжнародного правосуддя і забезпечення справедливості для жертв воєнних злочинів та інших серйозних порушень міжнародного права.
В ОП також пояснювали, що ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду дасть Україні більше інструментів для притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.
"МКС видав вже шість ордерів на арешт російських злочинців, зокрема Путіна, армійської верхівки: Шойгу, Герасимова та інших генералів. Наша участь у роботі МКС дозволить посилити розгляд поточних справ, відкрити нові і забезпечити справедливе покарання для всіх російських злочинців", пояснила Заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра.
Нагадаємо, що Україна підписала Римський статут ще у 2000 році, але за весь цей час так і не ратифікувала його – навіть попри те, що у 2015 році необхідність ратифікації визнали рішенням Ради нацбезпеки та оборони. Однією з причин називали побоювання, що МКС може притягати до відповідальності громадян України.
Що відомо про рішення МКС щодо лідера кремля та російських високопосадовців
Нагадаємо, що у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та омбудсмена Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей.
Окрім того, 5 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт командувача дальньої авіації росії Сергія Кобилаша та командувача Чорноморського флоту рф Віктора Соколова.
Також у червні цього року Палата досудового провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт Сергія Кужугетовича Шойгу та Валерія Васильовича Герасимова.
Таким чином, усі країни, які ратифікували Римський статут, мають заарештувати російського диктатора, якщо він відвідає їхні держави.
За рішенням суду, путіна зобов'язані заарештувати в 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут або визнали юрисдикцію МКС.