В Україні створюють сучасну систему військово-патріотичного виховання: у чому рішення
Міністерство оборони України зробило важливий крок у створенні сучасної системи військово-патріотичного виховання, затвердивши відповідну Концепцію. Вона має на меті суттєво вплинути на мотивацію військовослужбовців та потенційних рекрутів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на наказ Міноборони № 554/нм від 14 серпня 2024.
У чому проблема?
Як пояснюється у додатку наказу, актуальність розроблення Концепції військово-патріотичного виховання в системі Міністерства оборони України зумовлена нагальною необхідністю розроблення й запровадження більш дієвих механізмів зміцнення національних та військово-патріотичних засад української державності й духовного суверенітету в умовах збройної агресії з боку російської федерації.
Майбутнє Української держави й саме існування української незалежності неможливе без докорінного реформування системи військово-патріотичного виховання військовослужбовців, без її спрямування на становлення свідомих громадян і захисників незалежної України.
Проблема військово-патріотичного виховання є однією з найважливіших, оскільки від її вирішення безпосередньо залежить майбутнє нашої нації.
Яке рішення?
"Військово-патріотичне виховання має стати потужним інструментом мотивації військовослужбовців та тих, хто розглядає можливість долучитися до війська.
Окрім того, реалізація концепції допоможе створити відповідну соціально-культурну інфраструктуру. Ми не маємо використовувати застарілі підходи. Навпаки, наш орієнтир — прогресивний досвід і створення дійсно робочої системи військово-патріотичного виховання", зазначила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.
Ця Концепція є основою для створення нових нормативних документів, які надалі визначатимуть розвиток військово-патріотичного виховання в Україні, забезпечуючи підготовку мотивованих та свідомих захисників держави.
Як це працює?
Нова Концепція має на меті не лише посилити мотивацію чинних військовослужбовців, але й привернути увагу потенційних рекрутів до служби в українській армії.
Як підкреслила Калмикова, затвердження цієї Концепції є лише першим кроком на шляху до створення ефективної системи військово-патріотичного виховання, що базується на прогресивному досвіді та відповідає сучасним викликам.
"Затвердження цієї Концепції — це лише початок. Вона стане основою для розробки нових нормативних документів, зокрема стратегії. Ми прагнемо створити сучасну систему виховання, засновану на передовому досвіді", підкреслила заступниця міністра..
На Міністерство оборони України покладено завдання щодо розробки керівних документів, які забезпечать впровадження стратегії військово-патріотичного виховання в системі Міноборони.
Водночас відомство відповідатиме за організацію та контроль програм, що спрямовані на військово-патріотичне виховання, забезпечуючи їх ефективне виконання на всіх рівнях військового управління.
Своєю чергою Генеральний штаб Збройних сил України має відігравати ключову роль у військово-патріотичному вихованні особового складу, здійснюючи планування та організацію занять з національно-патріотичної підготовки.
Тому на Генштаб покладається проведення заходів з військово-патріотичного виховання, спрямованих на підвищення престижу військової служби та залучення військових до участі в цих ініціативах.
Ознайомитися з концепцією можна за посиланням.
Нагадаємо, що у Львові на Сихові відкрили центр національно-патріотичного виховання, де навчатимуть школярів багатьох освітніх закладів району військової справи та домедичної допомоги. А перший відкрили у Галицькому районі міста. Загалом у Львівській громаді облаштують 12 таких центрів.
Як писала Рубрика, війна триває і, вочевидь, триватиме ще довго. Це означає, що з часом все більше цивільних муситимуть одягати на себе піксель. Тому сьогодні українці, що не мають стосунку до війська, вже шукають різні вишколи та підготовчі курси.
Рубрика зібрала найбільш дієві, тому читайте докладніше у нашому матеріалі: "Як пройти довійськовий вишкіл: онлайн-платформи та повноцінні підготовчі курси".