У Києві на ВДНГ презентують фотопроєкт "Children of war", присвячений українським дітям, що постраждали від війни
У столиці 24 серпня на території Національного комплексу "Експоцентр України" (раніше – ВДНГ) відбудеться презентація масштабної міжнародної експозиції "Діти війни", яка покликана привернути увагу до українських дітей, які постраждали від війни, через зображення їхніх портретів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу ВДНГ.
Яке рішення?
"Цей проєкт — важлива платформа для підсилення голосів маленьких українців, яка передає емоційний тягар і фізичний вплив війни на невинні життя", зазначають організатори проєкту.
Ініціаторами проєкту стали засновниця благодійного фонду Be Next Софія Чконія та відомий французький митець JR, відомий своїм соціальним проєктом Inside Out.
До участі в ініціативі також долучилися благодійні організації Save Ukraine, БФ "Діти Героїв", БФ "ПОРУЧ", а також центр "ЯМаріуполь".
Як це працює?
У рамках експозиції на центральній частині ВДНГ, біля фонтану, будуть розміщені 325 фотографій українських дітей, розміром 90 на 135 см кожна.
Це портрети дітей-переселенців зі сходу та півдня України, зняті українськими фотографами Мариною Карпій та Сашою Мазуром. Мета проєкту — показати важкі реалії, з якими стикаються ці діти, і підкреслити їхню стійкість і силу.
"Поділившись їхніми історіями з глобальною аудиторією, ми сподіваємося культивувати співчуття, розуміння та підтримку для цих відважних дітей і спільнот, в яких вони живуть", наголосили організатори.
Одночасно з виставкою в Києві, 24 серпня аналогічна експозиція відкриється у Брюсселі, у парку П'ятдесятиріччя. Надалі ініціативу планують представити в інших європейських містах. До цього акцію "Children of war" уже провели у Тбілісі – столиці Грузії.
Відкриття виставки "Діти війни" відбудеться 24 серпня о 12:00 на ВДНГ.
Кожен відвідувач зможе долучитися до розкладання портретів дітей, що стане символом об'єднання та своєрідним перформансом на підтримку акції.
Варто додати, що французький митець JR запустив проєкт Inside Out у 2010 році, залучивши до нього фотографів з усього світу. З моменту створення платформи в ній взяли участь понад півмільйона людей із більш ніж 150 країн та територій.
Нагадаємо, що у лютому 2023 року в Україні провели дослідження щодо кількості дітей-переселенців, які пережили бойові дії та окупацію. У результаті виявили, що:
- 73% дітей-переселенців перебували у сховищі,
- 77% стали свідками обстрілів і бомбардувань,
- майже 30% пережили окупацію.
До того ж 4% маленьких українців пройшли через російські фільтраційні табори, а близько 8% дітей пережили голод та відсутність доступу до питної води.
Окрім того, за даними ювенальних прокурорів, станом на ранок 21 серпня 2024 року більше ніж 2092 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 570 дітей загинуло та понад 1522 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Останні виявлені факти злочинів проти дітей:
- 19 серпня 2024 року внаслідок обстрілу м. Херсон поранено 14-річну дівчинку.
- 20 серпня 2024 року внаслідок обстрілу м. Херсон поранено 14-річного хлопчика.
- 20 серпня 2024 року внаслідок обстрілу м. смт Малокатеринівка Запорізького району Запорізької області загинув 14-річний хлопчик та отримали травми різного ступеню 5 дітей (дві дівчинки віком 10 та 11 років, три хлопчика віком 14, 15 та 17 років).
Зауважимо, що ці дані враховують лише інформацію з підконтрольних уряду територій. Тому, на жаль, реальна кількість дітей-жертв російської агресії більша. Зокрема, станом на 25 травня поточного року 2021 дитина вважалася зниклою внаслідок війни росії проти України.