Про це повідомив Офіс президента, передає Рубрика.
На онлайн-зустрічі були присутні представники понад 40 країн-партнерів і міжнародних організацій, які доєдналися до робочої групи. З української сторони участь у засіданні взяли представники Офісу президента та Міністерства енергетики.
Голова Офісу Андрій Єрмак зазначив, що внаслідок постійних атак на енергетичну систему Україна втратила понад 9 ГВт генерації. Через це ситуація в гуманітарній сфері та економіці значно погіршилася.
"Захист об'єктів енергетичної інфраструктури, їх швидке відновлення та розвиток — єдиний спосіб запобігти поглибленню кризи. Україна потребує вашої енергетичної солідарності", — заявив посадовець.
Він також припустив, що водночас Україна може стати платформою для впровадження й тестування нових підходів до "зеленого" переходу та посилення сталого розвитку.
Присутні посадовці, зокрема, з Данії, Норвегії та Польщі, заявили, що їхні країни підтримують зусилля України з відбудови енергетичного сектору.
Так, Копенгаген пообіцяв, що під час головування в Раді ЄС у 2025 році одним з основних пріоритетів буде збереження сильної політичної уваги блоку до енергосистеми України. А Варшава запевнила: коли головуватиме, то прагнутиме припинити імпорт російського палива до країн ЄС.
За результатами конференції учасники ухвалили Спільне комюніке, у якому підтвердили відданість «всеосяжному, справедливому та стійкому миру в Україні, що охоплює запобігання нападам на цивільні об'єкти та енергетичну інфраструктуру».
Партнери зобов'язалися підтримувати зусилля України з відбудови своєї енергетичної системи на принципах переходу до "зеленої" енергетики та енергетичної незалежності. Загалом, вони затвердили, що поділяють спільне бачення трьох аспектів:
Окрім того, Єрмак анонсував, що найближчим часом відбудуться аналогічні зустрічі, присвячені пунктам "формули миру".
Що відомо про Саміт миру
15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру України. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій.
Попри заяви ЗМІ, учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписали 78 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.
Згодом до комюніке долучилися ще ряд країн та організацій.
Згодом президент Володимир Зеленський заявив про бажання провести другий Саміт миру ще цього року і висловив сподівання на підтримку США з цього питання.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.