fbpx
Сьогодні
Відео 08:29 23 Сер 2024

Україна сьогодні відзначає День Державного Прапора

Фото: з відкритих джерел

У п'ятницю, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. Головний національний символ супроводжував українців на шляху до незалежності попри всі заборони. Після початку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.

Українців зі святом привітав президент Володимир Зеленський у Телеграм, головнокомандувач Олександр Сирський у Фейсбуці, міністр оборони Рустем Умєров у Фейсбуці, передає Рубрика.

"Синьо-жовтий – єднає, синьо-жовтий – надихає, синьо-жовтий – це Україна. З Днем Державного Прапора, Україно!", – зазначив глава держави.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський також привітав українців з Днем Державного прапора.

На сторінці головнокомандувача у Фейсбуці йдеться, що державний прапор "могутній – на броні українських танків. Рідний – на пікселі наших воїнів. Безпощадний – на крилі бойового літака".

Сирський наголосив, що прапор – "символ свободи над звільненою землею і вогонь помсти на щиті полеглого побратима", а також прапор – "символ нашої Перемоги".

А міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Державний прапор України – це символ нескореності, героїзму та боротьби за незалежність.

"Коли наші воїни звільняють українські міста й села, саме синьо-жовтий стяг майорить над ними. Він нагадує світу про готовність українського народу битися за кожен метр своєї землі", – підкреслив Умєров.

Довідка

Свято встановлене "на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України" згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Під час хвилі європейських революцій 1848 року, названої "Весна народів", синьо-жовтий стяг утвердився вже як прапор українського народу. Тоді, у червні 1848-го, таке знамено вперше підняли над ратушею у Львові. Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного "серпасто-молоткастого", а за синьо-жовтий ув'язнювали.

У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

Після початку російського вторгнення в Україну національний стяг набув особливого значення. На бойових позиціях, на броні військових та техніці він є символом боротьби за свободу країни.

Наш синьо-жовтий стяг став знаним у всьому світі, справжнім символом боротьби за свободу і гідність Українського народу. Нині, не лише в Україні, а у тисячах міст по всьому світу, на всіх континентах, ми можемо побачити українські прапори, що майорять як символ солідарності з боротьбою українського народу за свою свободу проти "імперії зла".

Як повідомлялось, якби сьогодні відбувався референдум щодо проголошення державної незалежності України, то абсолютна більшість українців (85%) підтримали б незалежність.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: