Про це він розповів в інтерв'ю "Вечірньому Києву", передає Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо у застосунку Київ Цифровий завершилось опитування, присвячене довкіллю столиці. У ньому взяли участь близько 40 тисяч киян.
Возний зазначив, що за те, щоб збільшити ділянки без скошування й з різнотрав'ям проголосувало 66 відсотків респондентів у "Київ Цифровий". Це фактично понад 20 тисяч людей.
Яке рішення?
Тому у Києві збільшать кількість ділянок без скошування трави.
"Ми вже провели наради з КО "Київзеленбуд", райдержадміністраціями та Керуючими компаніями, проінформували їх про результати голосування та напрацьовуємо рішення про збільшення таких ділянок", — повідомив Возний.
Як це працює?
Процес створення нових ділянок без скошування вимагає організаційних заходів від міста та роз'яснювальної роботи, упевнений директор Департаменту захисту довкілля й адаптації до зміни клімату.
"Є частина киян, які розуміють, чому не варто скошувати траву. А є частина, що скаржаться на 15-51 на безлад і зарості. У Дніпровському районі днями мешканці самотужки викосили таку ділянку. Тому інформаційні таблички або стенди стануть у пригоді. Ми в Берліні бачили, що частина парку викошена як партерний газон, де люди можуть займатися спортом, відпочивати, інша частина залишена з природним різнотрав'ям, квіточками, комахами", — зазначив Возний.
Нині у Києві 65 локацій на 149 га — це ділянки без скошування, додав він. Наступного року проєкт масштабують — до ініціативи долучатимуться:
Зазначимо, що кияни неодноразово підписували петиції й просили владу міста повністю відмовитись від скошування газонів. На думку містян та природозахисників, така практика матиме тільки переваги — це й економія ресурсів, й підтримка біорізноманіття й зниження температури у спеку.
До того ж рослини зволожуватимуть і очищуватимуть повітря.
Варто додати, що ще у травні 2023 року для того, щоб застосувати європейські практики захисту біорізноманіття у Києві мали висадити 25 декоративних лук та відмовитися від скошування трави на експериментальних ділянках.
У 2024 році столиця України Київ продовжив експеримент із декоративними луками й відмовою від косіння трави.
Проте в липні через аномальну спеку у Києві вирішили тимчасово відмовитися від косіння трави на всіх комунальних територіях. Мова йшла про більшість парків і скверів столиці, а також велику кількість інших зелених зон. Відповідне рішення пояснили тим, що чим більше в місті дерев, кущів, газонів, тим легше переносити спеку.
Також в столиці Управління екології та природних ресурсів КМДА започатковує екологічну ініціативу "Місто живих стін", яка передбачає вертикальне озеленення із використанням винограду Вічі.
У Харкові через російську атаку на багатоповерхівку 30 жовтня вже троє загиблих. Це чоловік та… Читати більше
8 листопада відбудеться Всеукраїнський Саміт Мерів, який має на меті стати каталізатором для розвитку проєктів… Читати більше
31 жовтня 2024 року в інформаційному агентстві "Укрінформ" представники Кафедри соціальної медицини, економіки та охорони… Читати більше
Норвегія готує для України новий пакет допомоги на 500 млн євро, який включатиме бойові літаки… Читати більше
Верховна Рада схвалила висновки та пропозиції народних депутатів до проєкту закону про держбюджет на наступний… Читати більше
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький заявив, що Україна має намір припинити підтримку телемарафону… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.