США оголосили новий пакет санкцій проти росії: до списку увійшли 400 осіб і компаній
США оголосили новий пакет санкцій, який охоплює близько 400 суб'єктів, пов'язаних з російськими паливно-енергетичними та металургійними секторами, фінансовою сферою та постачанням товарів подвійного призначення.
Про це у Телеграмі повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, пише Рубрика.
«США оголосили новий пакет санкцій, який охоплює близько 400 суб'єктів, пов'язаних з російськими паливно-енергетичними та металургійними секторами, фінансовою сферою та постачанням товарів подвійного призначення для військово-промислового комплексу Росії в обхід санкцій», – розповів Єрмак.
Він повідомив, що нові обмеження суттєво вплинуть на ключові для росії нафтові та газові проєкти.
Під санкції потрапили такі компанії, як:
- ТОВ «Екропромстрой», дочірня компанія «Новатек», якій передано 40% ТОВ «Арктик СПГ-2»;
- ТОВ «Межрегионстрой», яка будує об'єкти для проекту «Восток Ойл» від «Роснефть»;
- ПАТ «Якутская топливно-энергетическая компания» (ЯТЕК), відповідальна за проект «СПГ Якутия».
"Санкції також накладаються на найбільших експортерів вугілля з росії, таких як "СДС Уголь", "УК Мечел-Майнинг", АТ "Стройсервис", та дві дочірні компанії "Росатома", – відзначив керівник офісу Президента.
До санкційних списків, за словами Єрмака, внесено російські інститути військових розробок, виробників безпілотних літальних апаратів та електроніки, а також компанії, які обслуговують потреби російського ВПК, разом із їхніми власниками та менеджментом. Під санкції потрапляють численні посередники з ОАЕ, Гонконгу, Туреччини, Казахстану, Киргизстану та Китаю, які здійснювали поставки мікроелектроніки в Росію в обхід санкцій. Деякі з цих компаній постачали товари на мільйони доларів.
«Крім того, санкції поширюються на мережі суб'єктів, залучених до забезпечення російського ВПК, включаючи учасників схеми постачання західними компонентами для виробника винищувачів «Су», – додав Єрмак.
Він наголосив, що США також посилюють контроль за експортом до росії та Білорусі та обмежують доступ компаній цих країн до програмного забезпечення для верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). До списку компаній, які підпадають під суворі вимоги ліцензування експорту, додано 131 компанію з Росії, Китаю, Ірану, Туреччини, ОАЕ, Казахстану та інших країн, підозрюваних у порушенні санкцій.