Як інформує Рубрика, дослідження вчених Каролінського інституту опублікували у журналі JAMA Network, повідомляють MedicalXpress та Neuroscience News.
У чому проблема?
Розлад спектра аутизму — це нейророзвитковий розлад, для якого характерні дефіцит соціальної уваги та взаємодії, обмежені й повторювані інтереси, гіперчутливість до сенсорних впливів. Такі діти вкрай залежні від усталеного режиму.
Варто наголосити, що аутизм не лікується. Але важливо допомогти дитині з таким розладом адаптуватися до життя в суспільстві — навчити комунікувати та відповідно поводитись.
Яке рішення?
Шведські науковці заявили, що створили модель на основі штучного інтелекту, яка може виявити аутизм у дітей віком до 2 років з точністю 80%.
Інструмент AutMedAI має допомогти дослідникам та лікарям вчасно діагностувати аутизм і вживати заходів для кращого розвитку дитини.
Як це працює?
ШІ аналізує 28 різних параметрів для виявлення діагнозу: проблеми з прийомом їжі, вік першої усмішки, комунікаційний рівень дитини тощо.
"Ми сподіваємось, що це буде цінний інструмент для охорони здоров'я", – каже Крістіна Тамміміес, доцентка кафедри здоров'я жінок і дітей Каролінського інституту та співавторка дослідження про використання ШІ.
Для дослідження команда проаналізувала дані приблизно 30 тисяч дітей з розладами аутичного спектра та без них, скориставшись американською базою даних SPARK.
Дослідники розробили 4 незалежних програми для аналізу бази даних за 28 різними параметрами без потреби використання медичних тестів.
Найбільш точна модель отримала назву AutMedAI.
AutMedAI виявила 80% дітей з розладом аутичного спектра серед 12 тисяч. Ці випадки вдалося ідентифікувати за такими ознаками, як проблеми у комунікації, загальні затримки та повільний розвиток когнітивних здібностей.
"Результати дослідження є вагомими, оскільки вони показали, що можливо виявити людей, у котрих, з великою ймовірністю, може бути розлад з використанням обмеженої та вже наявної інформації", – каже один з авторів дослідження Шиям Раджагопалан, дослідник Каролінського інституту та доцент Інституту біоінформатики та прикладних технологій в Індії.
Вчені наголошують, що раннє виявлення аутизму є важливим для терапевтичних практик, які допоможуть дітям розвиватися.
"Це може кардинально змінити умови для раннього діагностування та втручання, що сильно покращить якість життя багатьом людям та їхнім сім'ям", – каже Шиям Раджагопалан.
Нагадаємо, Рубрика розповідала як хлопець з аутизмом допомагає армії. Докладніше про це читайте в нашому матеріалі "Киця-захисниця" та "Привид Києва".
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Минулої доби, 21 грудня, найактивніше ворог атакував Времівський напрямок: там Сили оборони відбили 47 штурмів. Також… Читати більше
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Українські військові досягли успіхів на південному заході від Покровська, відбивши низку позицій у ворога. Російські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.