fbpx
Сьогодні
17:00 23 Сер 2024

Підстав для занепокоєння немає: ЄК про причини припинення транзиту нафти "Лукойлу" через Україну до Угорщини і Словаччини

Фото: ЕРА

У Єврокомісії вивчили ситуацію довкола поставок нафти російської компанії «Лукойл» до Угорщини та Словаччини, що здійснювалися територією України та припинилися після запровадження Києвом санкцій проти цієї російської компанії. Підстав для занепокоєнь у Єврокомісії не побачили.

Про це в коментарі Радіо Свобода заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, пише Рубрика.

«Ми дослідили вплив санкцій України на російського постачальника енергоресурсів «Лукойл» та зібрали інформацію з усіх боків – Словаччини, Угорщини, а також України та Хорватії, щоб отримати повну та точну картину ситуації. … Постачання сирої нафти через трубопровід Brotherhood триває, і наразі немає проблеми з їхньою безпекою», – зазначив посадовець.

У Єврокомісії також вказують, що отримали від української влади підтвердження, що транзит сирої нафти з РФ до Угорщини та Словаччини не зазнав впливу, оскільки «Лукойл» не є її власником.

«Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією та активно працюємо із зацікавленими державами-членами над альтернативними рішеннями, зокрема через Адріатичний трубопровід Janaf. У ширшому плані ми поновили наші заклики до держав-членів прискорити власні зусилля, щоб зменшити свою залежність від російського викопного палива», – підсумував Домбровскіс.

Що відомо про санкції на транзит нафти з рф в ЄС

Єдина система магістральних нафтопроводів "Дружба" – один із найбільших і найпотужніших у світі нафтопровід із пропускною спроможністю 2 млн барелів на добу. Побудований для транспортування нафти з росії до країн Центральної та Західної Європи.

У червні 2024 року транзит російської нафти в Угорщину та Словаччину заблокувало посилення санкцій Радою національної безпеки й оборони України проти "Лукойлу".

Зауважимо, що "Лукойл" постачає нафту в Угорщину через нафтопровід "Дружба" в Україні. Для угорської компанії Mol постачання з рф забезпечують 2/3 сировини, і наразі компанія шукає альтернативних постачальників.

Тому Угорщина та Словаччина залучили Європейський Союз до суперечки з Україною через припинення подачі російської нафти трубопроводом "Дружба", проте їх спроби провалилися. Європейська комісія затримала їхній запит закликати Київ скасувати нещодавні санкції проти російської нафтової компанії "Лукойл".

Україна ж заявила, що не має намірів скасовувати санкції проти російської компанії "Лукойл". Запроваджені обмеження не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та інших країн Європи.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: