Про це повідомляє Укрінформ, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як зазначив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, в Україні є досвід використання собак у пошуку вибухонебезпечних предметів, однак тварини залучалися до роботи у силах спецпризначення, поліції, прикордонних загонах тощо.
"До цього часу в класичному розумінні протимінної діяльності собаки не застосовувалися. Через це ми матимемо певну бюрократичну процедуру для розробки стандартів впровадження цього.
Сподіваюся, все буде швидко і ми зможемо зробити так, щоби залучення собак для розмінування в Україні набуло максимально офіційного статусу", пояснив посадовець.
Яке рішення?
Тому ПРООН разом з Мінекономіки та іншими партнерами презентували проєкт "Використання службових собак для розмінування в Україні", що має на меті розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів за допомоги собак для прискорення розмінування територій.
"Цей проєкт реалізований у співпраці з ПРООН, з операторами протимінної діяльності MAG та APOPO і за фінансової підтримки Нідерландів та Іспанії. Його мета – напрацювати й розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів за допомоги собак. Також у його межах мають напрацювати унікальні компоненти, які будуть застосовані саме тут, в Україні", поінформував заступник міністра економіки.
Ініціатива отримала фінансову підтримку від Нідерландів та Іспанії.
Як це працює?
Безкаравайний пояснив, що проєкт передбачає створення команд з 8 кінологинь і 16 технічних пошукових собак.
Фахівчині пройшли тренінги у Камбоджі, де підготовка тривала п'ять місяців. Після сертифікації команди почнуть обстеження територій у Харківській області.
Проєкт зосереджений на підготовці та акредитації команд для розмінування, що включає створення Національних стандартів протимінної діяльності з використанням собак. За планом, протягом наступних семи місяців буде обстежено близько 1,8 квадратного кілометра в Харківській області.
Посадовець також додав, що використання собак є дешевшим і швидшим порівняно з традиційними методами обстеження територій саперами.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив важливість проєкту для активізації зусиль з розмінування та встановлення орієнтирів для майбутніх операцій.
Своєю чергою посол Королівства Нідерландів Алле Дорхаут і Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу підкреслили важливість ініціативи для швидкого очищення територій та виразили солідарність з Україною, акцентуючи увагу на гендерній рівності, оскільки в проєкті беруть участь жіночі команди.
Нагадаємо, що багато куточків України — полів, лісів, парків, річок і навіть автомагістралей — потенційно небезпечні для українців через міни. У межах інформаційної кампанії "Помічай зміни" на платформі Дія.Освіта створено новий освітній серіал, що допоможе підвищити обізнаність українців про вибухонебезпечні предмети.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.