fbpx
Сьогодні
Фото 22:58 22 Сер 2024

В Україні для гуманітарного розмінування створили жіночі команди зі службовими собаками: у чому рішення

English version here

Фото: Ukrinform

В Україні презентували проєкт "Використання службових собак для розмінування в Україні", який має на меті розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів, залучивши для цього жінок та чотирилапих помічників.

Про це повідомляє Укрінформ, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як зазначив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, в Україні є досвід використання собак у пошуку вибухонебезпечних предметів, однак тварини залучалися до роботи у силах спецпризначення, поліції, прикордонних загонах тощо.

"До цього часу в класичному розумінні протимінної діяльності собаки не застосовувалися. Через це ми матимемо певну бюрократичну процедуру для розробки стандартів впровадження цього.

Сподіваюся, все буде швидко і ми зможемо зробити так, щоби залучення собак для розмінування в Україні набуло максимально офіційного статусу", пояснив посадовець.

Яке рішення?

Тому ПРООН разом з Мінекономіки та іншими партнерами презентували проєкт "Використання службових собак для розмінування в Україні", що має на меті розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів за допомоги собак для прискорення розмінування територій.

Жіночі команди розмінування

Фото: Ukrinform

"Цей проєкт реалізований у співпраці з ПРООН, з операторами протимінної діяльності MAG та APOPO і за фінансової підтримки Нідерландів та Іспанії. Його мета – напрацювати й розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів за допомоги собак. Також у його межах мають напрацювати унікальні компоненти, які будуть застосовані саме тут, в Україні", поінформував заступник міністра економіки.

Жіночі команди розмінування

Фото: Ukrinform

Ініціатива отримала фінансову підтримку від Нідерландів та Іспанії.

Як це працює?

Безкаравайний пояснив, що проєкт передбачає створення команд з 8 кінологинь і 16 технічних пошукових собак.

Жіночі команди розмінування

Фото: Ukrinform

Фахівчині пройшли тренінги у Камбоджі, де підготовка тривала п'ять місяців. Після сертифікації команди почнуть обстеження територій у Харківській області.

Фото: Ukrinform

Проєкт зосереджений на підготовці та акредитації команд для розмінування, що включає створення Національних стандартів протимінної діяльності з використанням собак. За планом, протягом наступних семи місяців буде обстежено близько 1,8 квадратного кілометра в Харківській області.

Жіночі команди розмінування

Фото: Ukrinform

Посадовець також додав, що використання собак є дешевшим і швидшим порівняно з традиційними методами обстеження територій саперами.

Жіночі команди розмінування

Фото: Ukrinform

Жіночі команди розмінування

Фото: Ukrinform

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив важливість проєкту для активізації зусиль з розмінування та встановлення орієнтирів для майбутніх операцій.

Своєю чергою посол Королівства Нідерландів Алле Дорхаут і Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу підкреслили важливість ініціативи для швидкого очищення територій та виразили солідарність з Україною, акцентуючи увагу на гендерній рівності, оскільки в проєкті беруть участь жіночі команди.

Нагадаємо, що багато куточків України — полів, лісів, парків, річок і навіть автомагістралей — потенційно небезпечні для українців через міни. У межах інформаційної кампанії "Помічай зміни" на платформі Дія.Освіта створено новий освітній серіал, що допоможе підвищити обізнаність українців про вибухонебезпечні предмети.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: