Як і де можна отримати таку послугу у Харкові говорили у ранковому етері на Радіо "Накипіло", пише "Рубрика".
В чому проблема?
Директорка Університетського стоматологічного центру Харківського національного медичного університету й доцентка Марина Бірюкова розповіла, що у рамках пілотного проєкту на безкоштовне протезування зубів грошей, передбачених програмою на зубопротезування (ідеться про 14 984 гривні), бракує. Оскільки є різні за вартістю протези, які підходять не всім пацієнтам.
Що стосується компенсації за лікування та видалення зубів, тут гранична сума, передбачена програмою, сягає 24 565 гривень. За словами пані Бірюкової, цих грошей на лікування досить.
Яке є рішення?
Загалом же лікарі стоматологічного центру підлаштовуються під потреби пацієнтів, телефонують до командирів, щоб відпросити своїх пацієнтів, адже розуміють, що вони військовослужбовці.
Безкоштовно отримати такі послуги ветерани можуть у восьми клініках Харкова:
"Раніше ми надавали послуги тільки із зубопротезування, однак у межах пілотного проєкту пакет послуг розширився: додалося ще й лікування зубів. За три місяці після підписання договору до нас звернулися 73 людини, які мають право на безплатні послуги. Це невелика цифра, але до нас приходять люди, що воюють. Тому процес лікування і протезування затягується", — зауважила Марина Бірюкова.
До Університетського стоматологічного центру Харківського національного медичного університету приїжджають пацієнти з різних регіонів України, але найбільше, звісно, з найближчих — з Харкова, Дергачів, Лозової.
Директорка стоматологічного центру пояснила: щоби звернутися за програмою безплатного лікування та протезування зубів, пацієнтові потрібно мати:
Що далі?
По Україні військовослужбовців лікуватимуть у ста стоматологічних медзакладах, що мають спеціальний договір із Національною службою здоров'я України. Фахівці надаватимуть стоматологічні послуги захисникам майже в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму.
Послугу можна отримати як за скеруванням лікаря, так і звернувшись самостійно.
Адреси клінік, що беруть участь у спеціальному пілотному проєкті НСЗУ, присвяченому військовим і ветеранам, можна знайти на електронній мапі на сайті Національної служби здоров'я.
Потрібно зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 і повідомити операторові, у якій області потрібна послуга з лікування зубів. Оператор продиктує телефони й адреси стоматологічних закладів.
Раніше Володимир Носков у новому випуску подкасту "Пліч-о-пліч" на Радіо "Накипіло" розповів, як помічники ветеранів допомагатимуть воїнам. У деяких громадах Харківщини вже працюють помічники ветеранів.
Нагадаємо, що результати онлайн-опитування "Портрет ветерана" свідчать, що в Україні майже 41% ветеранів необхідна матеріальна підтримка, 18% потребують медичної допомоги.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.