Львівські політехніки розробили нову технологію виготовлення вогнетривких склопакетів: навіщо це рішення

В Україні активно розвиваються інноваційні розробки у сфері обороноздатності та безпеки, зокрема у виготовленні вогнетривких склопакетів. Одна з таких розробок, що отримала грантову підтримку Національного фонду досліджень України, представлена науковцями Національного університету "Львівська політехніка".

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу університету.  

У чому проблема?

Як зазначили у вищому навчальному закладі, вітчизняна наука орієнтована на підвищення рівня ефективності процесів відновлення та відбудови в Україні у воєнний та повоєнний періоди, тому використання склопакетів з вогнетривкими основами залишається актуальним.

Поступово це стало й потребою для роботи низки будівельних компаній, які забезпечують житлом українців у різних регіонах, – як багатоповерхівками, так і приватними помешканнями.

Адже збільшився попит на його використання не лише відповідно до державних будівельних норм, а й для додаткового підвищення рівня безпеки в будівлях, де проживають пересічні мешканці. 

Яке рішення?

"Здебільшого таке скло виробники замовляють за кордоном, тому поява вітчизняного виробника вогнетривкого скла є затребуваною та актуальною як для виробників, так і споживачів.

Налагодження виробництва в Україні дозволить виготовляти таке скло у необхідних кількостях і розмірах в короткі терміни, зменшивши витрати на логістику. Це суттєво знижує собівартість продукту й робить його більш доступним", — підкреслив професор Сергій Варваренко з кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій.

Як це працює?

Вони розробили спеціальну гідрогелеву композицію для вогнетривких склопакетів та технологію її виготовлення в рамках проєкту "Розробка гідрогелевої композиції для вогнетривких склопакетів та технології її виготовлення". Проєкт отримав грантову підтримку Національного фонду досліджень України.

Фото: Національний університет "Львівська політехніка"

Склопакети з протипожежними властивостями можна використовувати в будівлях, де є вимоги щодо високого рівня вогнестійкості відповідно до будівельних норм і стандартів. Це особливо важливо для:

  • закладів охорони здоров'я, освіти, громадського харчування,
  • готельно-відпочинкових комплексів,
  • торговельно-розважальних центрів,
  • офісних і промислових будівель,
  • складів,
  • аеропортів.

Фото: Національний університет "Львівська політехніка"

Новітні розробки вітчизняних учених орієнтовані на підвищення безпеки в будівництві, включаючи житлові споруди, що стало актуальним через потреби відновлення та відбудови України.

Фото: Національний університет "Львівська політехніка"

Технологія, запропонована науковим колективом професора Варваренка, є доступною для впровадження багатьма компаніями, які виготовляють склопакети спеціального призначення.

Фото: Національний університет "Львівська політехніка"

Фото: Національний університет "Львівська політехніка"

Вона включає виготовлення рідкої заливної композиції, яка заповнює міжскляний простір склопакету. Після герметизації та термообробки у склопакеті утворюється прозорий гібридний полімерно-мінеральний гідрогель.

При високій температурі він перетворюється у піну, що розширюється, створюючи пористий та непрозорий захисний шар, який зберігає цілісність скла і забезпечує його теплоізоляцію.

Свіжі дописи

  • Новини

На Закарпатті запрацюють нові пункти пропуску для вантажного та пасажирського транспорту

В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

Повінь в Іспанії: кількість жертв зросла до 95, десятки зниклих безвісти

Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

путін не переможе Україну навіть за підтримки Північної Кореї, – глава Пентагону

Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

В Ужгороді Зеленський відвідав поранених воїнів і відзначив їх державними нагородами

В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

Росіяни атакували Одещину: випустили близько десяти ракет різних видів

Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Новини

Україна запросила Австрію долучитися до Коаліції розмінування

Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.