Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Електронних петицій.
Як зазначають автори цієї ініціативи, вони бачать у встановленні захисних екранів ефективний спосіб убезпечити пасажирів від потрапляння під потяг.
Зокрема, у тексті петиції підкреслюють, що в умовах війни значна частина населення перебуває у важкому психологічному стані, що іноді призводить до суїцидальних намірів.
"Захисні екрани можуть стати важливим барʼєром, який запобігатиме трагічним випадкам. Навіть якщо людина не перебуває в тяжкому психологічному стані, існує ризик втратити рівновагу, задивившись на потяг, що прибуває", – пишуть автори.
Чи можлива реалізація такої ініціативи?
Як зазначають експерти з громадської організації "Пасажири Києва", захисні екрани в сучасних метрополітенах є практично промисловим стандартом будівництва метро: їх поява нерозривно пов'язана з все більшою автоматизацією руху метрополітену.
З одного боку, чим вище автоматизація метро, тим важливіше ізолювати рух потягів від можливого падіння пасажирів, оскільки за відсутності машиніста реагувати на такі ситуації значно складніше.
З іншого боку, для реалізації цієї ініціативи необхідно провести суттєву модернізацію системи автоматизації руху поїздів. Це пов'язано з тим, що двері потяга та двері захисного екрана мають збігатися під час зупинки на платформі. Експерти застерігають, що без належної автоматизації така система не зможе функціонувати належним чином.
Прикладом подібного проєкту є модернізація лінії метро М3 у Будапешті, яка обійшлася у 440 мільйонів євро і тривала майже три роки. Протягом цього часу значні ділянки лінії були закриті та замінені автобусними маршрутами. Це викликає певні сумніви щодо доцільності та ефективності впровадження подібних заходів у Києві, особливо з огляду на можливі витрати.
Зауважимо, що петиція тепер буде розглянута Київською міською радою, і доля цієї ініціативи залежатиме від подальших обговорень та ухвалених рішень.
Нагадаємо, у столичному метро почастішали випадки падіння пасажирів на колії – у червні 2024 року сталося три таких інциденти. У зв'язку з цим, як повідомили в КМДА, у метрополітені розробляють додаткові заходи, щоб зменшити випадки падіння пасажирів на колії метро. Зокрема:
Варто додати, що під час повітряної тривоги зупиняється весь комунальний громадський транспорт. Всі підземні станції метрополітену здійснюють укриття населення. Рух електропоїздів під час тривоги не зупиняється, але відбувається виключно в підземних ділянках ліній метрополітену.
Так під час ранкової атаки російської армії 8 липня 32 тисяч людей укривалися від обстрілів на станціях столичного метрополітену, у тому числі майже 2,2 тисячі дітей.
Нещодавно у головному офісі Пошти Румунії в Бухаресті відбулася урочиста презентація унікального набору поштових листівок,… Читати більше
Легендарний гурт Metallica опублікував у своєму офіційному Instagram відео з виконанням їхньої культової балади Nothing… Читати більше
Музичні твори, створені на основі поезій Василя Стуса, ввійшли до довгоочікуваного продовження культової гри "S.T.A.L.K.E.R. 2:… Читати більше
24 листопада міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський планує зустрітися із групою фермерів, які блокують… Читати більше
Нідерландське агентство з питань підприємництва (RVO) оголосило про запуск Ukraine Partnership Facility 2024 — програми… Читати більше
Правоохоронці затримали підозрюваного у стрілянині у столичному готелі, внаслідок якої загинула одна людина. Про це повідомляє поліція… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.