У цьому році понад 4 тисячі абітурієнтів з окупованої території обрали українські виші

У цьому році понад 4 тисячі абітурієнтів з тимчасово окупованих територій обрали для вступу українські вищі навчальні заклади. Це включає як тих, хто все ще живе в окупації, так і тих, хто виїхав з цих регіонів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький.

Як зазначив посадовець, загальна кількість вступників на бакалаврат цьогоріч може досягти 140 тисяч осіб, з яких 69 тисяч були зараховані на бюджетні місця.

Винницький підкреслив важливість кожного абітурієнта з окупованих територій, назвавши їх "величезним скарбом", який Україна повинна зберігати і підтримувати. Чиновник також зазначив, що російська сторона активно тисне на дітей, спонукаючи їх залишатися та вступати до російських вишів.

"Ми маємо однозначно притягувати до себе через конкурентоспроможну систему вищої освіти більше й більше наших громадян, які зараз опинилися в різних ситуаціях по всьому світу", — наголосив заступник міністра.

Він також відзначив, що відкритість і доступність української освіти є важливим чинником для збереження українських молодих талантів та підтримки національної ідентичності в умовах війни та окупації.

Окрім того, якщо виникне така потреба, то Україна готова забезпечити освіту для дітей, які проживають у Курській області. Однак мова не йде про переміщення школярів на українську територію.

Винницький додав, що якщо ситуація в Курській області буде розвиватися в тому ж напрямку, що й зараз, то восени Міністерству освіти і науки України доведеться розробити план, як забезпечити освітою дітей, які залишаться в цьому регіоні.

Нагадаємо, що в Україні у цьому році вперше під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів спеціальність "Психологія" стала найпопулярнішою серед абітурієнтів. За підрахунками, на цю спеціальність подали 47 672 заяви.

Згідно з термінами вступної кампанії, до 5 серпня абітурієнти дізналися про результати вступу на бюджет, а з 9 серпня університети оприлюднюватимуть списки рекомендованих до зарахування на контракт.

Нагадаємо, що у 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) з української мови відбувся ще за старим правописомпроте це буде востаннє.

Також для розрахунку конкурсного балу під час вступу  для вступників розробили онлайн-калькулятор, який доступний на офіційному сайті вступної кампанії.

Свіжі дописи

  • Новини

Генсек НАТО Рютте вперше зустрівся з Трампом: говорили про “проблеми глобальної безпеки”

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання від мобілізації: що відомо

Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Карпатах господарює зима: мороз, сильний вітер та замети до 1,5 метри

У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У столиці відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Уночі в Сумській області сили ППО знищили дев’ять російських безпілотників

У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Буданов: рф готувалась до геноциду українців ще задовго до повномасштабного вторгнення

Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.