Про це пише Рубрика з посиланням на МКІП.
У чому проблема?
З початку повномасштабної війни загострилася проблема збереження української культурної спадщини.
Від початку повномасштабної війни, з 24 лютого 2022 року, станом на квітень 2024 рокувнаслідок російської агресії в Україні пошкоджень зазнали 1046 пам'яток культурної спадщини.
Понад сто з них — це об'єкти національного значення.
Яке рішення?
Щоб захистити артефакти від розкрадання та знищення, в Україні створюється Реєстр музейного фонду України.
Це державний безкоштовний інструмент, створений для зручності, прозорості та швидкості роботи не тільки працівників музеїв та МКІП, а й для всіх охочих дізнаватися про українську культурну спадщину.
Як це працює?
"Реєстр вже почав працювати у тестовому режимі, і музеї почали його вивчати та наповнювати. Технічно він поділяється на 2 частини: внутрішню, яку наповнюють музеї, і окремий публічний портал для всіх громадян країни, який є цікавим та інтерактивним інструментом для вивчення, пошуку та популяризації Українського музейного надбання. Музейний реєстр – це цифрова фортеця та зручний інструмент для управління музейними фондами, що належать Україні", – підкреслила Анастасія Бондар, заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Міністерства культури та інформаційної політики України.
Зазначимо, що наповнюють Реєстр працівники музеїв та заповідників.
Водночас вони проходять навчання щодо роботи в системі та її наповнення. На першому етапі впровадження реєстру до процесу долучені заклади, визначені постановою КМУ від 2 грудня 2021 року.
Реєстр розроблявся компанією Strimco на замовлення Фонду міжнародної солідарності за фінансування уряду Польщі для держави Україна та Міністерства культури та інформаційної політики України.
Наразі МКІП працює над проєктом постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження Реєстру Музейного фонду України".
Планується, що Реєстр активно розвиватиметься та розширюватиме свої функції, спростить паперовий документообіг та буде інтегрований з ресурсами інших державних органів та міжнародних організацій.
Зазначимо, що з перших днів війни російські війська цинічно руйнують українську культурну спадщину. Архітектурні пам'ятки, унікальні старовинні будинки, церкви, палаци стають цілями російських обстрілів та ракет. "Рубрика" зібрала 18 головних архітектурних пам'яток, які зруйнувала росія. Читайте докладніше в матеріалі "Загарбати або знищити: 18 пам'яток української архітектури, які зруйнувала росія".
125-та окрема бригада територіальної оборони ЗСУ висловила свою позицію стосовно затримання свого колишнього командира, генерал-лейтенанта… Читати більше
Під час свого першого дня на посаді 47-го президента США Дональд Трамп у Білому домі… Читати більше
У ніч проти 21 січня війська рф атакували Україну 131 ударним безпілотником типу Shahed, а… Читати більше
У ніч проти вівторка, 21 січня, невідомі безпілотники атакували російське місто Смоленськ: під прицілом був авіаційний… Читати більше
Минулої доби, 20 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 73 штурми.… Читати більше
Рано-вранці 21 січня у районі міста Дніпро пролунали вибухи. Це сталося після попередження Повітряних сил… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.