Екорішення: Київ у вересні доєднається до Всесвітнього дня прибирання
У вересні українська столиця доєднається до Всесвітнього дня прибирання. Акції пройдуть під гаслом "Зробимо Україну чистою разом!".
Про це інформує Рубрика з посиланням на ГO "Всеукраїнський молодіжний рух Let's do it, Ukraine", яка проводить акцію в Україні.
У чому проблема?
Всесвітній день прибирання проводиться щорічно в третю суботу вересня. Це – масштабна акція, спрямована на усунення забруднення довкілля та пластикових відходів.
Щороку мільйони людей очищають вулиці, парки, пляжі, ліси, річки, береги та наші моря від відходів та пластикового сміття.
Яке рішення?
Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day" 20 вересня. Захід пройде у 24 регіонах, з дотриманням норм безпеки та обмежень воєнного часу, враховуючи географічні особливості.
"Бойчуківська толока" у Києві: небайдужі влаштували велике прибирання біля зруйнованого корпусу Академії мистецтв. Фоторепортаж "Рубрики"
Як це працює?
Цьогоріч в акції візьмуть участь 90 мільйонів учасників у 211 країнах світу.
"З 2024 року Всесвітній день прибирання оголошено офіційним Днем ООН, який відзначається щорічно 20 вересня, і тепер його додано до календаря міжнародних днів і тижнів. Всесвітній день прибирання став найбільшою мобілізаційною мирною акцією у світі та переміг у рейтингу UN SDG Awards. Мобілізація мільйонів через колективні дії для цивільного миробудування, сталого глобального майбутнього та боротьби з твердими відходами", — пояснили в ГO "Всеукраїнський молодіжний рух Let's do it, Ukraine".
Основна мета:
- формування культури чистоти,
- правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян,
- обʼєднання зусиль заради екологічного майбутнього.
Участь візьмуть громадяни, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднаються в різних форматах на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, лідери думок.
Формати участі
- Індивідуальні та сімейні толоки.
- Колективні прибирання на території установ, організацій: кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа — перевірена ДСНС на безпечність. У випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.
- Традиційні прибирання: дозволяються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування.
- Цифрове прибирання (онлайн): видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів. Це зменшить кількість викидів СО2 в атмосферу — реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.
- Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org: «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
- Розбір завалів.
- Українців закордоном також запрошують приєднатись, організувавши онлайн або офлайн прибирання, долучившись до міжнародної події, подякувавши приймаючим містам та підтримавши своє рідне місто навіть на відстані та зареєструвати результат.
До слова, активісти руху "Let's do it, Ukraine" влаштували толоку на Гідропарку до Міжнародного дня охорони навколишнього середовища, який відзначався 5 червня.
Також Рубрика писала, що 22 березня в затоці річки Дніпро під Києвом провели толоку на каяках і прибрали понад 40 кубів сміття.
Окрім того, 10 липня в Києві влаштували толоку у Голосіївському районі біля дитсадка, який постраждав від російського обстрілу.