Фото: NEFCO
У чому проблема?
У лютому-березні 2022 року в селі Микуличі Немішаївської територіальної громади Бучанського району на заході Київської області обидві школи були пошкоджені російськими ракетними ударами.
Унаслідок цього дітей з Микуличів перевели до навчальних закладів у сусідніх селах та містах.
Яке рішення?
Тому Фінляндія та НЕФКО розпочинають будівництво будівлі з майже нульовим енергоспоживанням на заміну пошкодженої війною школи.
Проєкт фінансується Фінляндією через Програму зеленого відновлення України та реалізується Північним зеленим банком НЕФКО. Це перша інвестиція Фінляндії в Україну через НЕФКО з початку повномасштабного вторгнення росії та перша участь НЕФКО у проєкті будівництва будівлі з майже нульовим енергоспоживанням (NZEB) в Україні.
"Фінляндія підтримує відновлення та відбудову зруйнованих російською війною шкільних будівель в Україні. Ми фінансуємо проєкти з відродження освітнього сектору країни та сприяння ширшому забезпеченню шкільним харчуванням. Працюючи разом з НЕФКО над конкретними діями, ми допомагаємо відбудувати муніципальну інфраструктуру", – заявив Вілле Тавіо, міністр зовнішньої торгівлі та розвитку.
Як це працює?
Нова школа NZEB не тільки замінить місцеві освітні заклади, а й забезпечить енергоефективне навчальне середовище для учнів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю.
"Будівництво цієї будівлі з майже нульовим енергоспоживанням у Микуличах дає Україні значну можливість зробити технологічний стрибок та перейняти передовий досвід, одночасно сприяючи розвитку стійкої та вуглецево-нейтральної економіки. Проєкт відповідатиме стандартам ЄС та НЕФКО, з потенціалом для масштабування в інших українських містах", – зазначає Тронд Мое, керуючий директор НЕФКО.
Як зазначили, нова будівля школи матиме модульний збірний дерев'яний каркас та буде розрахована на майже 200 школярів початкової та середньої школи, 1-9 класів. Деревина є відновлюваним та стійким будівельним матеріалом.
Технічні заходи з енергоефективності та системи відновлюваної енергії на місці, такі як сонячні панелі, були розроблені на основі звіту VTT Technical Research Centre of Finland, замовленого в рамках Фінсько-українського трастового фонду.
Проєкт спрямовано на отримання понад 38% необхідної енергії з відновлюваних джерел.
Збірне будівництво мінімізує будівельні роботи на місці та призведе до вищої якості, оскільки виробництво буде здійснюватися в контрольованих заводських умовах. Будівля буде також обладнана сонячними фотоелектричними панелями для додаткового та резервного електропостачання.
Нагадаємо, що у Київській області в Бородянці готують до відкриття відновлений "Литовсько-український ліцей №1″.
Європейський Союз хоче конфіскувати частину заморожених російських активів та віддати їх Україні як компенсацію за… Читати більше
У Фінляндії заявили, що планують завершити будівництво паркану на східному кордоні з російською федерацією раніше.… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц вірить, що зможе зберегти свою посаду після виборів до Бундестагу. Вони… Читати більше
Наступного тижня український уряд розпочне роботу над укладенням угоди про корисні копалини та гарантії безпеки… Читати більше
Скандали на пісенному конкурсі "Євробачення" розпочинаються задовго до його початку. Зокрема, італійці вимагають дискваліфікувати представника… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з премʼєр-міністрами Нідерландів, Албанії, Великої Британії і Греції та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.