Рада підтримала законопроєкт щодо відстрочки від мобілізації для неповнорідних родичів загиблих чи зниклих захисників
21 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт №11391 щодо відстрочки від мобілізації близьких родичів людей, які загинули або зникли безвісти під час участі у війні.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Як зазначив нардеп, "За" – проголосували 310 парламентарів.
Мова йде про відстрочку для військовозобов'язаних, чиї близькі родичі, зокрема рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра, загинули або зникли безвісти під час участі в бойових діях під час дії воєнного стану.
Нагадаємо, ще у квітні Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Згідно з супровідними документами, цей закон набирає чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців дванадцятого і тринадцятого підпункту 2 пункту 8 розділу І цього закону (щодо внесення змін до частин четвертої і п'ятої статті 6 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"), які набирають чинності через вісім місяців з дня, наступного за днем опублікування цього закону.
Після цих змін закон прописував можливість відстрочки лише для повнорідних братів та сестер, а тепер мова йде і про неповнорідних (братів та сестер, які мають спільними лише одного з батьків).
"ДоЗакону про мобілізацію №10449до статті 23 було внесено правку, і в пункті щодо тих, хто не підлягає мобілізації, прибрали слово "… (неповнорідний) брат/сестра". Чим керувалися, коли вносили таку правку, невідомо.
Але цією правкою завдали великого болю багатьом родинам, хто втратив близьких на війні. Родини, які звернулися зі звернення про внесення змін до Закону про мобілізацію шляхом повернення вилученої норми, вважають, що відправляти другого сина на війну, коли загинув перший, це над їхні сили", йде мова у пояснювальній записці законопроєкту№11391.
Нагадаємо, 19 серпня Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, які стосуються документів щодо догляду за родичами.
Що відомо про мобілізацію в Україні
Варто додати, що Зеленський підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років, який Верховна рада схвалила у травні 2023 року.
Окрім того, на вимогу Закону про мобілізацію, протягом 2 місяців — з 18 травня по 16 липня 2024 року — мільйони військовозобовʼязаних оновили свої дані.
Зауважимо, що "Рубрика" розповідала, що потрібно зробити до того, як ви долучитесь до війська. Про те, як зробити свою мобілізацію максимально комфортною та безболісною у майбутньому — у нашому матеріалі: "Як підготуватися до мобілізації: що купити, чого навчитись, як подбати про документи".