Про це пише Рубрика.
За Україною зберігається статус найбільш замінованої країни у світі: більше чверті території потенційно небезпечні через забруднення мінами та нерозірваними снарядами. Недостатня обізнаність про мінну безпеку часто коштує життя та завдає шкоди здоров'ю українців.
Освітній серіал про мінну безпеку на платформі Дія.Освіта — це частина інформаційної кампанії про мінну безпеку "Помічай зміни", яка стартувала в червні.
Серіал містить 9 епізодів і пояснює, як виявляти загрози та розпізнавати вибухонебезпечні предмети. Відеоконтент також доступний людям із порушеннями слуху — серіал містить переклад жестовою мовою. Спікер серіалу — Іван Шепелєв, експерт ДСНС України.
Після перегляду серіалу українці:
Серіал доступний за посиланням.
Яко Сільє, Постійний представник ПРООН в Україні, наголосив на важливій ролі просвіти у захисті населення від ризиків вибухонебезпечних предметів.
"ПРООН здійснює трансформаційну програму протимінної діяльності, спрямовану на підтримку уряду України у зміцненні інституційної спроможності та встановленні надійних технічних стандартів. Ці зусилля також мають на меті підвищити обізнаність громадськості щодо заходів безпеки. Ми сподіваємося, що ця ініціатива значно підвищить громадську безпеку", — сказав він.
Ольга Сєдова, директорка BBC Media Action у Східній Європі та Центральній Азії, зазначила:
"Обізнаність з мінною безпекою залишається важливою темою для українців. Ми раді запустити освітній курс на платформі Дія.Освіта. Цей курс доповнює нашу медійну кампанію «Помічай зміни», привертаючи увагу до важливих правил мінної безпеки та допомагаючи людям убезпечити себе від вибухонебезпечних предметів".
Андрій Даник, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій, додав про важливість та мету інформування населення про мінну безпеку:
"Україна нині є однією з найбільш замінованих країн світу. І, на жаль, питання розмінування звільнених територій буде актуальним для нашої держави ще не один десяток років. Так само як і питання мінної безпеки серед цивільного населення.
Адже травмуються та навіть гинуть внаслідок дії вибухонебезпечних предметів як і дорослі, так і діти. В особливій зоні ризику — чоловіки. Адже, як свідчить статистика, саме вони частіше отримують поранення під час детонації боєприпасів.
Тож спільна інформаційна кампанія ДСНС та BBC "Помічай зміни", перш за все, спрямована саме на чоловічу аудиторію, віком від 25 років. Наша мета — сформувати культуру безпечної поведінки у суспільстві, аби мінімізувати кількість травмувань та загибелі людей, поки сапери ДСНС працюють над очищенням деокупованих українських територій".
Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції, додала:
"Цифрова освіта сьогодні — це не тільки можливість отримати нові навички, а й важливий інструмент, який покращує життя і надає можливість підвищити рівень безпеки українців. Завдяки сучасним технологіям і міжнародним партнерствам, ми робимо знання про мінну безпеку доступними для всіх українців, незалежно від їхнього місця проживання. Новий освітній серіал — це наша інвестиція в стабільність і відновлення країни, де знання рятують життя".
Освітній серіал створено для Дія.Освіта за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у межах проєкту BBC Media Action, що входить до Проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Японії.
Нагадаємо, що 757 років знадобиться на розмінування України — таку цифру озвучило видання Time, посилаючись на словацький аналітичний центр GLOBSEC. Цифра шокує, однак українські експерти кажуть, розмінувати свої території держава зможе швидше.
Так, в Україні розробили Національну стратегію з розмінування, у якій закладається, що 80% доступної території будуть звільнені від вибухонебезпечних предметів і їхніх залишків упродовж 10 років. Читайте детальніше про це у нашому матеріалі: "Хто і коли розмінує Україну: про інновації в розмінуванні, міжнародних партнерів та найближчі перспективи".
Війська російської федерації в січні-листопаді запустили по Україні 194 балістичні ракети, близько 60 – це… Читати більше
У Торецьку військові російської федерації вбили двох та поранили одного цивільного. Правоохоронці розпочали розслідування. Про… Читати більше
Служба безпеки України показала журналістам уламки нової експериментальної балістичної ракети "Орєшнік". Саме нею росіяни завдали… Читати більше
Розроблений українськими волонтерами застосунок “ЄППО” надає інформацію про малопомітні ракети та безпілотники й допомагає Україні… Читати більше
У Львові під час благодійного забігу "Біжу зі Сталевими Левами" на обладнання для 80-ї окремої… Читати більше
У російське військо завербували кілька сотень чоловіків із Ємену, яких потім відправили на війну проти… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.