Британська розвідка: нестача кваліфікованих військових у росії впливає на бойові здатності її підрозділів в Курській області
Незвичне використання російських військ у Курській області, зокрема, підрозділів, особовий склад яких раніше виконував інші функції, може знизити здатність російської армії повернути захоплені українськими силами території.
Про це пише Рубрика, посилаючись на щоденний огляд розвідки Міністерства оборони Великої Британії про російсько-українську війну станом на 21 серпня.
Як зауважують британські аналітики, згідно з інформацією російського видання "Важные истории", один з підрозділів, які беруть участь у захисті Курської області від українського наступу, є спеціалізований мотострілецький полк.
Цей полк був сформований у травні 2024 року і підпорядкований Північному угрупованню військ ЗС рф. Непересічним є те, що до складу цього мотострілецького полку увійшли військовослужбовці Повітряно-космічних сил (ПКС), які раніше виконували спеціалізовані функції, такі як оператори радарів раннього попередження та оператори важких бомбардувальних полків дальньої авіації.
Британське Міноборони вважає, що відволікання особового складу ПКС від їхніх основних функцій на користь піхоти свідчить про постійний дефіцит кадрів у росії.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 21 August 2024.
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/RuyUBJmVx3#StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/gpmQHF0fEe
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) August 21, 2024
Використання висококваліфікованих спеціалістів у ролі піхоти є незвичним і може негативно вплинути на загальний бойовий потенціал, зменшуючи здатність росії ефективно відновлювати контроль над територіями в Курській області, захопленими українськими силами.
Окрім того, росії доводиться формувати нові підрозділи та набирати особовий склад для підтримки своїх масштабних бойових дій. Високий рівень втрат на фронті змушує росію постійно поповнювати підрозділи піхоти, що, ймовірно, буде й надалі обмежувати здатність створювати підрозділи з високим рівнем боєздатності.
Таким чином, нестача спеціалізованих кадрів і використання військових не за призначенням може стати серйозним викликом для росії в її зусиллях повернути території, захоплені українськими силами в Курській області.
Тим часом оцінки розвідувального управління Пентагону свідчать про те, що Україна і росія не володіють достатніми військовими ресурсами для проведення великих наступальних операцій, що може свідчити про те, що обидві сторони рухаються до глухого кута.
Згідно з висновками, Україна все ще не має у своєму розпорядженні достатню кількість боєприпасів, щоб зрівнятися зі здатністю росії випускати близько 10 тисяч артилерійських снарядів на день, навіть після того, як Конгрес США у квітні розблокував нову військову допомогу.
Що відомо про операцію ЗСУ в Курській області
Наразі йде вже третій тиждень операції українських військових на території Курської області. Міжнародний інститут з вивчення війни у нещодавньому звіті заявив, що росія перекинула з фронтів в Україні близько 5000 своїх солдатів, щоб спробувати "відбити" території у Курської області.
16 серпня Десантно-штурмові війська України опублікували унікальні кадри, що показують перші години наступальної операції Сил оборони в Курській області російської федерації.
Також Повітряні сили повідомили про знищення ще одного мосту у Курській області та показали відео бойової роботи. А російські "військкори" заявили про знищення третього мосту на Курщині.
Станом на 20 серпня Збройні сили України контролюють 93 населені пункти у Курській області та понад 1260 квадратних кілометрів території російської федерації.
Варто додати, що Україна не має наміру захоплювати території Курської області росії, а зосереджена на захисті життя своїх громадян та створення буферної зони. До того ж операція не дає змоги ворогові перекидати додаткові підрозділи в Донецьку область та ускладнює їм логістику.
Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.