Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Ветерани, які повертаються до мирного життя, вкрай важко адаптуються до нових реалій, потребують підтримки у розв'язанні багатьох питань.
Це і юридичні моменти з оформленням різноманітних документів, і медична допомога та реабілітація, і перекваліфікація.
Яке рішення?
Центр ветеранського розвитку є ключовим елементом у непростому процесі переходу людини від військової служби до цивільного життя. Вони сприяють реабілітації ветеранів та інтеграції їх у свої громади.
Інклюзивні процеси, реінтеграція, реабілітація і навчання нових професій, а також саме працевлаштування мають бути гарантованим правом для ветеранів і ветеранок, а не привілеями, яких вони змушені вимагати від своїх громад.
Ці центри створені для надання комплексної підтримки ветеранам і їхнім сім'ям, включаючи психологічну, соціальну та юридичну допомогу. Вони також сприятимуть професійній адаптації ветеранів і ветеранок, членів їхніх родин та родин полеглих захисників.
Один з напрямків діяльності центрів — підготовка фахівців із супроводу ветеранів.
Як це працює?
Так, 15 серпня в Ужгороді на базі Ужгородського національного університету відкрився перший на Закарпатті Центр ветеранського розвитку.
Фото: Міністерство у справах ветеранів України
Він розпочне свою роботу з 1 вересня, пропонуючи освітні курси, які складатимуться з лекційних занять та практичних виїздів. Програми навчання розроблені таким чином, щоб відповідати актуальним потребам ринку праці.
Фото: Міністерство у справах ветеранів України
"Центр стане важливим майданчиком для задоволення освітніх потреб ветеранів, надаючи можливість не лише проходити навчання або перекваліфікацію, а й отримувати психологічну та юридичну допомогу.
Також ми будемо готувати фахівців із супроводу, які працюватимуть із демобілізованими захисниками", — зазначив заступник міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір.
Також у Рівному, Центр ветеранського розвитку відкрито 14 серпня при Національному університеті водного господарства та природокористування.
Фото: Міністерство у справах ветеранів України
Він забезпечуватиме персоніфікований підхід у професійній адаптації ветеранів, членів їхніх сімей та родин полеглих захисників, а також пропонуватиме нові можливості для здобуття знань і навичок, відповідних сучасним вимогам ринку праці.
Фото: Міністерство у справах ветеранів України
В обох центрах також проходитимуть навчальні програми для майбутніх фахівців із супроводу ветеранів, які будуть першими, хто зустрічатиме захисників і сприятиме їхньому комфортному поверненню до цивільного життя.
Загалом в Україні функціонує вже 19 Центрів ветеранського розвитку, що є частиною Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року. У 2024 році для підтримки професійної адаптації ветеранів у держбюджеті закладено 71 мільйон гривень.
Нагадаємо, Мінветеранів створює Центри ветеранського розвитку на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Заклади вже відкриті у:
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.