В інтерв'ю hromadske митрополит Климент підкреслив, що хоча законопроєкт №8371 може передбачати заборону УПЦ МП, сама церква не має приставки "МП".
"Українська православна церква і надалі буде жити як істинна церква, визнана переважною більшістю практикуючих українських вірян та помісних церков світу. Це об'єктивна річ.
Будь-які спроби заборонити об'єктивну річ призведуть лише до дискредитації, в тому числі й міжнародної, тих, хто це захоче якось реалізувати", — зазначив він.
Климент також заявив, що законопроєкт більше стосується питання майна, ніж самої церкви. За словами митрополита, це нагадує історичні паралелі з комуністичним минулим.
"Закон, за який сьогодні проголосували депутати, стосується релігійних організацій, які афільовані з закордонними центрами. УПЦ не має адміністративних зв'язків з закордонними центрами, а якщо хтось буде у цьому звинувачувати — це буде виключно маніпулятивно", — додав архиєрей.
На запитання про можливе об'єднання УПЦ МП з Православною церквою України (ПЦУ), митрополит Климент заявив, що УПЦ неодноразово закликала ПЦУ до пошуків шляхів об'єднання українського православ'я, але не отримала адекватної відповіді.
Таким чином, УПЦ підтверджує свою позицію про те, що, попри потенційну юридичну загрозу, вона залишається важливим духовним центром в Україні й планує продовжувати свою діяльність.
Нагадаємо, що у Верховній Раді 20 серпня ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з російською федерацією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. Окрім одного пункту, згідно з яким громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв'язки з РПЦ, пише Железняк.
Довідка про законопроєкт
У січні 2023 року уряд зареєстрував законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Законопроєкт підготували за рішенням Ради національної безпеки й оборони. РНБО просило президента Володимира Зеленського розглянути діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.
В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення РНБО назвали "розмаїтим". Мовляв, ідеться про московський патріархат, "а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату".
23 липня народні депутати заблокували трибуну Верховної Ради через відмову розглядати законопроєкт про заборону УПЦ МП, тим самим зірвавши пленарне засідання.
Однак 15 серпня президент Володимир Зеленський попросив Верховну Раду зібратися для розгляду "деяких важливих законодавчих ініціатив", згадавши про "духовну незалежність".
Благодійний фонд “Право на захист” запустив онлайн-курс "Право на бізнес: як залучати ресурси на власну… Читати більше
У грудні 2024 року втрати російських військ у війні проти України досягли нового рекордного рівня,… Читати більше
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Михайло Драпатий прокоментував ситуацію довкола 155 окремої механізованої бригади… Читати більше
Українсько-польська компанія Modern Expo запустила завод у польському Любліні. На цьому майданчику виготовлятимуть поштомати для британської… Читати більше
Російські війська 6 грудня вдарили з безпілотника по маршрутному автобусу, що перевозив пасажирів у Корабельному… Читати більше
За даними YouControl.Market, у 2024 році в Україні закрили майже 210 тисяч фізичних осіб підприємців… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.