Слідом за цукром та яйцями: Європейський Союз оновлює правила імпорту меду з України

З 21 серпня 2024 року в Європейському Союзі починають діяти нові захисні мита на український мед. Їхня дія триватиме до червня 2025 року.

Про це оголосили в Європейській комісії, повідомляє Рубрика.

Згідно з новими правилами, імпорт українського меду до ЄС буде здійснюватися в межах тарифних квот, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ці квоти автоматично відновлюються у зв'язку з досягненням обсягів імпорту, що відповідають середньорічним показникам між 1 червня 2021 і 31 грудня 2023 року, як було погоджено у червні цього року для семи видів сільськогосподарської продукції.

Для меду середній показник імпорту становить 44 417,56 тонни. З 1 січня до 5 червня 2025 року буде запроваджено нову тарифну квоту, яка відповідатиме 5/12 від порогу, встановленого для застосування "екстреного гальма". Для меду обсяг нової квоти буде на рівні 18 507,32 тонни.

Зауважимо, що імпорт українського меду до Європейського Союзу за останні п'ять років був досить стабільним, з середнім обсягом близько 49 тисяч тонн на рік.

Захисні мита та квоти мають на меті регулювання обсягів імпорту та захист місцевих виробників у Європейському Союзі. Водночас ці зміни можуть суттєво вплинути на українських експортерів меду, які тепер повинні адаптуватися до нових умов торгівлі на європейському ринку.

Обмеження у разі зростання імпорту

У червні 2022 року ЄС тимчасово призупинив низку тарифів, передбачених Угодою про асоціацію з Україною. Після масових протестів європейських фермерів, які не здатні конкурувати з українською продукцією, було ухвалено політичне рішення про обмеження. Ці заходи просували переважно Франція та Польща.

У квітні Європейський парламент схвалив продовження на рік безмитної торгівлі українською сільськогосподарською продукцією, водночас запровадивши нові обмеження на рівень імпорту. Це буде останній перегляд. ЄС та Україна мають намір укласти довгострокову угоду з червня 2025 року.

Новий проєкт угоди про торговельні пільги між Україною і ЄС, яку Єврокомісія має намір продовжити до 6 червня наступного року, передбачає обмеження на експорт на європейський ринок українського цукру, м'яса птиці та яєць.

Варто додати, що Європейський Союз вже запровадив мита на цукор та яйця з України, оскільки обсяг імпорту вже перевищив обумовлений. Цим ЄС активував "автоматичний захист".

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.