Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів, пише Рубрика.
У чому проблема?
За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі. При цьому у 2019 році у світі було викинуто 130 мільйонів тонн одноразового пластику. У Австралії на одну людину припало 59 кілограмів таких відходів, у США – 53 кг, у Японії – 37, в Канаді – 34, в Італії – 23 кг.
В Україні пакетики, торбинки, пластикове пакування та коробочки теж знайшли своє місце практично в усіх сферах діяльності. Проте величезним недоліком пластику є його висока стійкість до біодеградації.
На сміттєзвалищах пластик може зберігатись десятиліттями, а під час спалювання пластику в повітря виділяються шкідливі для людини діоксини та інші продукти органічного розпаду.
Яке рішення?
"Київ приєднується до кампанії, яка налічує понад 335 тисяч пунктів Refill по всьому світу. Це важливий крок у боротьбі з пластиковим забрудненням", – зазначив заступник голови КМДА.
Столиця стає частиною глобального руху Refill, спрямованого на скорочення використання одноразового пластику серед мешканців міст.
"Стан довкілля є важливим компонентом комфортного життя в місті. Кампанія Refill дозволяє кожному зробити свій внесок у зменшення використання пластику. Ми, як проєкт міських досліджень, раді сприяти появі цієї важливої ініціативи в Києві", – коментує кураторка ЛУН Місто Анна Денисенко.
Директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний також висловив сподівання на активну участь місцевого бізнесу та мешканців у проєкті.
"З моменту запуску у 2015 році рух Refill вже допоміг зекономити понад 60 мільйонів пластикових пляшок з водою. Ми закликаємо місцевий бізнес долучитися до кампанії, безкоштовно реєструючись у додатку або за посиланням, а киян – активно користуватися застосунком Refill і відмовлятися від зайвого пластику", – додав Возний.
Як це працює?
Як повідомив Прокопів, застосунок Refill дозволяє знайти найближчий заклад, де можна безкоштовно набрати воду в екологічну пляшку, взяти каву у власну термофіліжанку або їжу в ланчбокс.
Окрім того, у додатку відображаються міські бювети та фонтанчики для питної води.
Зараз додаток Refill у Києві працює в тестовому режимі.
Заклади-учасники та локації з бюветами й фонтанчиками будуть додаватися поступово. Наразі доступна лише англомовна версія застосунку, але планується запуск української версії найближчим часом.
Місцеві бізнеси, які бажають долучитися до кампанії як станції Refill, можуть заповнити спеціальну форму.
Довідка
Рух Refill був започаткований благодійною організацією City to Sea у Великобританії. Початково проєкт зосереджувався на забезпеченні доступу до безкоштовної питної води, але з часом перетворився на глобальний рух.
Сьогодні кампанія Refill активна не лише у Великобританії, але й в Італії, Еквадорі, Об'єднаних Арабських Еміратах, Японії та Чілі.
Нагадаємо, що в Україні планують заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження цілої низки одноразових пластикових виробів: зокрема, посуду, ватних паличок та соломинок для напоїв.
Одеське конструкторське бюро "Технарі" розробило інноваційний застосунок "Флюгер", який є частиною системи єППО. Його головна… Читати більше
Парламент ухвалив закон, який фундаментально змінює механізми працевлаштування осіб з інвалідністю, забезпечуючи рівні умови для… Читати більше
У Харківській області 21 січня внаслідок удару російського безпілотника"Молнія-2" у Куп'янську троє поліціянтів та двоє… Читати більше
Документальний фільм Катерини Горностай "Стрічка часу" змагатиметься за головну нагороду Берлінського міжнародного кінофестивалю — "Золотого… Читати більше
Підписаний президентом США Дональдом Трампом указ про 90-денне припиняння міжнародної допомоги не стосується військової підтримки… Читати більше
Станом на січень 2025 року досі не ідентифікували тіла 22 людей, яких знайшли в масовому… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.