Парламент ухвалив законопроєкт президента про статус українських військових, які воюють на Курщині

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про статус українських військових, які воюють за межами України, зокрема в Курській області російської федерації. Його ініціатором був президент Володимир Зеленський.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко, передає Рубрика.

У тексті документа зазначено, що він розширює соціальний захист для військовослужбовців деяких військових та правоохоронних органів та членів їхніх сімей з таких органів, які "виконують свій обов'язок за межами України, зокрема на території держави-агресора".

Це означає, що військові, що воюють в Курській області, матимуть такі права та соціальний захист, як і ті, воюють на передовій в Україні. Зокрема, йдеться про такі самі виплати.

За цей законопроєкт проголосував 321 народний депутат. У картці законопроєкту вказано, що його ініціатором був президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, 15 серпня глава держави вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким військові, які беруть участь в операції на території РФ, зокрема у Курській області, будуть отримувати всі виплати та преференції, які передбачені для передової.

Передбачається, що дія цього Закону поширюється на військовослужбовців, які виконують військовий обов'язок за межами України, у тому числі на території держави-агресора під час їх безпосередньої участі у здійсненні та/або забезпеченні здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку зі збройною агресією проти України, а саме:

  • військовослужбовців ЗСУ;
  • інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення;
  • державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями;
  • Служби зовнішньої розвідки України;
  • розвідувального органу Міністерства оборони України;
  • розвідувального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону;
  • Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань;
  • правоохоронних та розвідувальних органів;
  • а також членів їх сімей.

Таким чином, гарантії будуть поширюватися на військовослужбовців розвідувального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.

Також зазначається, що закон про соціальні гарантії поширюється на військовослужбовців військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, які виконують військовий обов'язок за межами України, у тому числі на території держави-агресора під час їх безпосередньої участі у здійсненні та/або забезпеченні здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку зі збройною агресією проти України, а також на членів їх сімей.

Що відомо про операцію ЗСУ в Курській області

Ще 6 серпня, вранці у російських Telegram-каналах з'явилася інформація, що українські захисники нібито прорвали кордон та зайшли на територію Курської області.

А 16 серпня Десантно-штурмові війська України опублікували унікальні кадри, що показують перші години наступальної операції Сил оборони в Курській області російської федерації.

Президент Володимир Зеленський 19 серпня повідомив, що українські війська продовжують захисну операцію у визначених районах Курської області. Нині під контролем Сил оборони вже понад 1250 км².

Повітряні сили також повідомили про знищення ще одного мосту у Курській області та показали відео бойової роботи. А російські "військкори" заявили про знищення третього мосту на Курщині.

Також український уряд створив першу військову комендатуру на підконтрольній ЗСУ частині Курської області.

Наразі почався вже третій тиждень операції українських військових на території Курської області. Міжнародний інститут з вивчення війни у нещодавньому звіті заявив, що росія перекинула з фронтів в Україні близько 5000 своїх солдатів, щоб спробувати "відбити" території у Курської області.

Варто додати, що Україна не має наміру захоплювати території Курської області росії, а зосереджена на захисті життя своїх громадян та  створення буферної зони. До того ж операція не дає змоги ворогові перекидати додаткові підрозділи в Донецьку область та ускладнює їм логістику.

Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні активно розпочинається опалювальний сезон: чи зміняться тарифи на газ та опалення

В українських містах активно розпочинається опалювальний сезон, що є результатом злагодженої взаємодії та командної роботи… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Рішення для перемоги: Канади надала Україні партію пікапів з обладнанням для розмінування

Державна спеціальна служба транспорту України отримала від Канади 13 позашляховиків з обладнанням для розмінування. Про… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

В окупованому Бердянську пролунали вибухи, місто атакують дрони

У тимчасово захопленому Бердянську зранку, 31 жовтня, лунають вибухи. Місто атакують безпілотники, зокрема, виникли проблеми… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Києві пройде масштабний Форум про демократію під час війни

1 листопада 2024 року у столиці відбудеться Форум "Демократія під час війни: досвід України та… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Президент звільнив Костіна з посади генпрокурора

Глава держави Володимир Зеленський звільнив Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Відповідний указ №745/2024 від… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Сили ППО збили 17 дронів та дві ракети рф

У ніч на 31 жовтня російські війська атакували Україну балістичними та керованими авіаційними ракетами, а… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.