Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко, передає Рубрика.
За відповідний законопроєкт №8371 проголосували 265 депутатів.
Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. Окрім одного пункту, згідно з яким громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв'язки з РПЦ, пише Железняк.
Урядовий законопроєкт, розроблений за вказівкою президента Зеленського, передбачає заборону релігійних організацій із центрами впливу в росії. Вважається, що він найперше зачепить Українську православну церкву (московського патріархату).
Так, відповідальний орган має проводити релігієзнавчу експертизу організацій щодо підлеглості центрам упливу в рф. Якщо є порушення, релігійній організації видають припис, аби та їх усунула. Якщо організація порушить термін, щодо неї мають звернутися до адмінсуду з вимогою її "закрити".
Далі має відбутися суд, який вирішить — забороняти релігійну організацію чи ні. Під релігійною організацією мається на увазі не вся УПЦ МП як така, а окремі юридичні особи, які її представляють. Тобто кожна окрема парафія, єпархія — і далі за церковно-адміністративною ієрархією.
Станом на 2021 рік УПЦ МП мала 12,4 тисячі зареєстрованих організацій в Україні.
В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення назвали "розмитим". Мовляв, ідеться про московський патріархат, "а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату".
Довідка про законопроєкт
У січні 2023 року уряд зареєстрував законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Законопроєкт підготували за рішенням Ради національної безпеки і оборони. РНБО просило президента Володимира Зеленського розглянути діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.
В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення РНБО назвали "розмаїтим". Мовляв, ідеться про московський патріархат, "а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату".
Верховна Рада 19 жовтня 2023 року ухвалила в першому читанні цей законопроєкт.
23 липня народні депутати заблокували трибуну Верховної Ради через відмову розглядати законопроєкт про заборону УПЦ МП, тим самим зірвавши пленарне засідання.
В інтерв'ю загальнонаціональному телемарафону "Єдині новини" Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук запевнив, що допрацьований законопроект розглянуть найближчими днями і він матиме значно ширшу підтримку серед народних депутатів.
А 15 серпня президент Володимир Зеленський попросив Верховну Раду зібратися для розгляду "деяких важливих законодавчих ініціатив", згадавши про "духовну незалежність".
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.