Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прес-службу Міноборони Чехії.
У червні уряди країн ЄС погодилися використати 1,4 млрд євро прибутку, отриманого від заморожених російських активів, на закупівлю зброї та оплату інших видів підтримки України.
Міністерство оборони Чехії заявило, що частина цих грошей буде використана на програму закупівлі артилерійських боєприпасів для України, що здійснюється ним, для України по всьому світу, що фінансується західними партнерами.
"Саме на основі успіху цієї ініціативи Європейський Союз кілька тижнів тому звернувся до нас із пропозицією використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі боєприпасів для України", – сказала міністр оборони Яна Чорнохова.
Постачання боєприпасів за рахунок активів рф відбудуться в найближчі місяці.
Процедура буде аналогічна ініціативі з боєприпасів. Згідно з вимогами донора грошей – у цьому випадку Євросоюзу – Міноборони Чехії виступатиме посередником у закупівлі боєприпасів.
"Завдяки використанню доходів від заморожених російських активів, виділених Євросоюзом, ми зможемо поставити Україні кілька сотень тисяч одиниць великокаліберних боєприпасів", – додала Чорнохова.
Західні країни заблокували суверенні російські активи на суму близько 300 млрд доларів після того, як у лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Країни ЄС беруть відсотки, отримані від активів, у тому числі від облігацій та інших цінних паперів, куплених центробанком Росії, та вкладають їх у фонд ЄС для допомоги Україні у боротьбі з російським вторгненням.
Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні
14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Зауважимо, що країни Європейського Союзу наразі не братимуть безпосередньої участі в кредиті на $50 млрд, який група "Великої сімки" планує надати Україні.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Варто додати, що Сполучені Штати Америки готові надати Україні кредит у розмірі $50 млрд, який буде погашатися прибутками від заморожених російських активів, при умові, що Європейський Союз зможе продовжити санкції проти Москви на невизначений термін.
За відкритою інформацією, на балансі Euroclear нині перебувають 192 млрд євро активів російського Центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський розкрив нові дані про кількість втрат серед українських захисників із початку… Читати більше
Спецслужби російської федерації створили таємний підрозділ, завданням якого є проведення диверсій і атак по всій… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи юридично не визнає свої окуповані землі як територію… Читати більше
Збройні сили України в Курській області розгромили бронеколону російської армії, яка пішла у штурм з… Читати більше
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що інформація про зустрічі з росіянами є фейком та… Читати більше
Під час зустрічі міністр оборони Рустем Умєров та генеральний директор німецького збройного концерну Rheinmetall Армін… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.