Про це повідомляє Associated Press, передає Рубрика.
Білоруські військові також розмістили зенітні ракети і солдатів з радіотехнічного корпусу країни, заявив по національному телебаченню генерал-майор Андрій Лук'янович, командувач білоруськими силами ППО, назвавши цей крок значним збільшенням.
Авторитарний лідер Білорусі лукашенко в неділю оголосив, що він наказав майже третині армії вирушити до кордону з Україною. Хоча він не уточнив чисельність військ, армія Білорусі налічує близько 60 000 осіб.
лукашенко заявив, що це рішення було ухвалено у відповідь на розгортання додаткових українських військ уздовж кордону, але це не може бути підтверджено незалежно.
Зазначимо, що росія використовувала Білорусь, яка залежить від російських кредитів і дешевої енергії, як плацдарм для повномасштабного вторгнення в Україну, переміщаючи свої війська через білоруську територію, щоб напасти на Україну з півночі. росія також перемістила частину своєї тактичної ядерної зброї в Білорусь у 2023 році.
Лукашенко в неділю також закликав до переговорів між росією і Україною, але заявив, що нинішнє вторгнення Києва в Курську область росії перешкоджає переговорам. Він назвав "ескалацію" спробою спровокувати москву.
Що передувало?
Самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що Україна нібито порушила повітряний простір країни. За його словами, увечері 9 серпня на висоті 1,5 кілометра й дальності 6,5 кілометра сили ППО країни знищили кілька цілей над територією Білорусі.
Згодом Лукашенко наказав посилити угруповання білоруських військ поблизу кордону з Україною. Для цього на Гомельський та Мозирський тактичні напрямки відправлять військові частини спецпризначенців, сухопутних і ракетних військ. Також там розмістять ракетні системи "Полонез" і комплекси "Іскандер".
Своєю чергою моніторингова група "Беларускі Гаюн" стверджує, що 9 серпня, під час вильоту білоруської військової авіації, жодних дронів не виявили. Заяви Лукашенка – нісенітниця.
Більше того тимчасову повірену у справах України в Білорусі Ольгу Тимуш викликали до білоруського Міністерства закордонних справ у зв'язку з нотою протесту, що стосується ймовірного порушення державного кордону Білорусі українськими безпілотниками.
Варто нагадати, що у ніч на 31 липня Білорусь стала свідком найбільшої атаки безпілотників-камікадзе "Шахед" за весь період моніторингу. У повітряний простір сусідньої країни залетіли не менше ніж п'ять російських ударних безпілотників. Проте Лукашенко на такий інцидент свого союзника ніяк не відреагував.
Водночас у Центрі протидії дезінформації при РНБО вважають, що посилення білоруських підрозділів на кордоні з Україною є прагненням відвернути увагу українського військового командування на тлі бойових дій у Курській області.
Водночас речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко 18 серпня повідомив, що ситуація на кордоні з Білоруссю не змінилася. Українські прикордонники не зафіксували переміщення техніки та військ.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Про… Читати більше
За результатами підрахунку 95% бюлетенів у другий тур виборів президента Румунії виходять незалежний кандидат Калін… Читати більше
За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше
Залишатися зі світлом, попри відключення електроенергії? Цілком можливо і доступно, якщо мати лампу із вбудованим… Читати більше
У столиці 25 листопада спостерігається тимчасове погіршення стану повітря, особливо в Дарницькому та Дніпровському районах.… Читати більше
російські загарбники вранці, 25 листопада, обстріляли Харків. Унаслідок атаки є поранені серед цивільних мешканців. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.