Прокудін: заповідника “Асканія-Нова” на Херсонщині більше немає, його знищили російські окупанти

російські загарбники розграбували заповідник "Асканія-Нова", який розташований в тимчасово окупованій Херсонській області.

Про це розповів очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв'ю РБК-Україна, передає Рубрика.

"Це правда, вони його знищують. Останнє, що я чув – вони вивозять тварин до Криму і до Росії. Тобто можна сказати, що заповідника більше немає. Пограбували вони його капітально", – зазначив він.

Також він зазначив, що жителі Херсонщини ще довгий час будуть відчувати наслідки підриву Каховської ГЕС.

"Заповідники були затоплені, ми втратили купу всього, це ми будемо відчувати ще довгий час. Але життя і природа продовжують розвиватися, як буде далі, будемо дивитись. Думки науковців і природозахисників розділились. Одні кажуть, що не треба відбудовувати Каховську ГЕС, а всі економічно підковані люди кажуть – потрібно, бо область не виживе", – розповів Прокудін.

Довідка про заповідник "Асканія-Нова"

Державний біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна є науково-дослідною установою в системі Національної академії аграрних наук України.

Його заснував у 1989 році німецький барон Фрідріх Фальц-Фейн – як приватну природоохоронну територію з екзотичними тваринами. При цьому назву цій місцевості ще у 1841 році дав один з її попередніх власників – герцог Фрідріх Фердинанд Ангальт-Кетен-Плесський – на честь власного маєтку Асканії в Німеччині.

У 1920-х роках заповідник мав іншу назву – "Чаплі" (цей топонім походить від давнього українського терміну "чапеля", або "чапля", що означає "під" – "западина").

Це, ймовірно, було пов'язано з тим, що заповідник міститься на Причорноморській низовині (пласкій, дещо нахиленій на південь рівнині, що прилягає до Чорного й Азовського морів), яка розташована між дельтою Дунаю на заході й річкою Кальміус на сході.

У 1983 році заповідник отримав статус біосферного, а в 1984 році – увійшов до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

До повномасштабного вторгнення РФ на українські землі "Асканія-Нова" була найбільшим степовим заповідником Європи (його загальна площа – понад 33 тис. гектарів), який щороку відвідувало близько 140 тисяч туристів.

Там зростали унікальні рослини (в тому числі – багато червонокнижних рослин), гніздилися рідкісні птахи та жили тварини з різних континентів.

В "Асканії" успішно розводили й селекціонували тварин (там навіть з'явилося кілька нових порід овець), а також продавали рідкісних тварин для колекцій зоопарків за кордоном.

Нагадаємо, на початку липня Рубрика писала, що росіяни планують вивезти з окупованого заповідника "Асканії-Нова" до Криму ще одну партію тварин. Викрадення фауни заповідника вони називають "обміном".

Варто зазначити, що окупанти вже неодноразово вивозили тварин зі заповідника "Асканія-Нова".

Так, у грудні минулого року домівку в Херсонському степу втратили декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Зокрема, окупаційна адміністрація заповідника здійснила незаконний "обмін" тварин зоологічного парку "Асканія-Нова" з Державним природним біосферним заповідником «Ростовський» та Асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин "Жива природа степу" (Ростов-на-Дону), в рамках попередньо підписаних "угод про творчу співпрацю".

Ще один факт вивезення тварин з Асканії-Нова зафіксований у квітні. Незаконно вивезені три особини зебри Чапмана з колекції зоологічного парку "Асканія-Нова" до АР Крим в рамках "обміну" тварин з приватним Ялтинським зоопарком "Казка" та Парком левів "Тайган" (директор Зубков)

Крім цього, окупанти активно створюють ілюзію туризму в заповіднику. Українські екологи припускають: нова дирекція може дозволити російським військам використати територію. Це є безпосередньою загрозою для рідкісних видів тварин.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.