У Міноборони озвучили кількість заброньованих українців: незабаром сягне 1 мільйон
Наразі близько 930 000 військовозобов'язаних українців заброньовані від мобілізації. Протягом тижня ця кількість перетне межу в 1 мільйон.
Про це заявив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час круглого столу, повідомляє Рубрика, посилаючись на Forbes Ukraine.
Гаврилюк зауважив, що сьогодні мобілізація не забезпечує потреби війська, бо мобілізований – це не боєць, він ним стане за 3-6 місяців.
Водночас він наголосив, що нормальна побудова захисту держави, "це коли одні воюють, а інші працюють на оборону". Тож, за його словами, економіка має бути переведена на рейки війни, але на сьогодні в Україні "одиниці підприємств працюють в три зміни".
Крім того, як зазначив Гаврилюк зазначив, росія не зменшує присутність на окупованих територіях України. На початок року угруповання рф нараховувало 440 000 осіб на окупованих територіях, зараз – близько 600 000, а до кінця року очікується зростання до 800 000 осіб.
Що відомо про бронювання працівників
Бронювання військовозобов'язаних працівників – це надання тимчасової відстрочки від мобілізації до армії ключовим працівникам підприємств, які є критично важливими для забезпечення їх стабільного функціонування.
Бронювання від мобілізації
Нагадаємо, працівники критично важливих підприємств, органів державної влади можуть бути заброньовані від мобілізації. Зараз це регулюється постановою Кабміну від 27.01.2023 року №76.
Однак Верховна рада ухвалила закон про нові порядки військової служби, мобілізації та військового обліку.
Кабмін протягом місяця з дня публікації закону (з 17 квітня) повинен визначитися з новим порядком бронювання. Зараз уряд працює над розробкою відповідних актів.
У перехідний період Кабмін 7 травня продовжив ще на один місяць строк дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов'язаним рішеннями Міністерства економіки.
Зазначимо, закон про мобілізацію, який підписав президент Володимир Зеленський, визначає право на бронювання, зокрема, для держслужбовців категорій "А", "Б" і "В", а також не більше ніж 50% військовозобов'язаних в органах місцевого самоврядування.
Крім того, відстрочку зможуть отримати:
- працівники Нацполіції, НАБУ, ДБР, прокуратури, БЕБ, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби України, Служби судової охорони судів і деяких інших органів правоохоронної системи;
- працівники підприємств, установ та організацій, які виконують мобілізаційні завдання;
- працівники критично важливих для забезпечення потреб війська та економіки чи населення підприємств.
Нагадаємо, що 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року. У ньому передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
Після закінчення дії відстрочення підприємства повинні будуть бронювати працівників вже за оновленими правилами.