Про це повідомив литовський мовник LRT, передає Рубрика.
Міністерство внутрішніх справ Литви підготувало проєкт урядової постанови про продовження терміну тимчасового захисту українських біженців.
"Дозволи на проживання, видані зараз, дійсні до 4 березня 2025 року, але із запропонованою поправкою дозволи можуть бути видані до 4 березня 2026 року", – йдеться в документі, підписаному главою МВС Агне Білотайте.
За даними Департаменту міграції, щодня реєструється від 30 до 40 нових заяв на отримання посвідок на тимчасове проживання. Наразі понад 44 300 осіб мають дійсні дозволи на проживання в Литві за схемою тимчасового захисту.
За її словами, продовження терміну видачі дозволів на проживання зменшить адміністративне навантаження на українців.
Це також зменшить навантаження на Департамент міграції та полегшить процес продовження дозволів напередодні 4 березня 2025 року, оскільки деякі люди вже матимуть більш довгострокові дозволи.
Ця пропозиція відповідає загальноєвропейському рішенню, ухваленому в червні цього року.
Зазначимо, що литовський уряд на початку серпня виділив майже 9 мільйонів євро на допомогу українським біженцям у Литві.
Кошти будуть спрямовані на:
У Міністерстві соціального захисту та праці повідомили, що Литва загалом виділила з державного бюджету на допомогу українцям у Литві понад 114 мільйонів євро.
За даними Центробанку Литви, минулого року українські біженці створили близько 1% ВВП країни.
Як повідомлялося, за даними на квітень цього року підтримка Литвою України становила близько одного мільярда євро, з яких близько 610 млн євро – це військова допомога.
Проте уряд Литви більше не покриватиме витрати на навчання для українських біженців, але деякі університети та коледжі залишать безоплатне навчання для студентів.
Довідка
ЄС активував механізм тимчасового захисту 4 березня 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Механізм пропонує переміщеним українцям колективний захист і надає їм такі права, як право на проживання, працевлаштування, житло, медичне обслуговування та освіту для їхніх дітей.
За даними ООН, у середині березня 2024 року кількість біженців з України по всьому світу становила 6,486 млн осіб, з яких 5,983 млн знаходилися в Європі.
Зауважимо, що станом на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України. Майже половину українських біженців становлять жінки (46,4%), третину — діти, дорослих чоловіків одна п'ята (20,2%).
Наразі українці стали активніше просити міжнародний захист у Польщі. У першому кварталі 2024 року відповідну заяву подали 1,2 тис. громадян України.
Британський виконавець Стінг в Лос-Анджелесі заспівав свій хіт "Shape of My Heart" під акомпанемент українського… Читати більше
22 грудня представники Національної скаутської організації "Пласт" урочисто передали символічний Вифлеємський вогонь миру Президенту Володимиру… Читати більше
У неділю, 22 грудня, 110 ОМБр опублікувала відео, на якому російські загарбники розстріляли чотирьох українських… Читати більше
Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.