Новини

200 саджанців до 1 вересня: рішення для озеленення освітніх та медичних закладів столиці

"Рубрика" розповідає про ініціативу Центру альтернативного озеленення Києва та як до неї долучитися.

У чому проблема?

Питання якісного озеленення закладів освіти є завжди актуальним. І справа не лише в тому, що завдяки квітам і деревам територія школи або садочка має гарний, естетичний вигляд. Насамперед зелені насадження створюють особливий природний мікроклімат, який дозволяє дітям відпочивати, навчатися, а також на практиці вивчати взаємозв'язок людини та рослинного світу. 

Яке рішення?

До дня знань Центр альтернативного озеленення Києва пропонує зробити території дитячих садочків, шкіл та інших столичних закладів освіти ще зеленішими.

"З найближчого розсадника ми привеземо саджанці дерев та подаруємо один саджанець на один заклад освіти", — анонсують ініціатори акції.

Що потрібно для того, аби взяти участь в ініціативі і які саме дерева безплатно роздаватиме Центр альтернативного озеленення, дізнавалися у його засновника Романа Любеки.

Як це працює?

Соціальні проєкти з роздачі саджанців у Центрі альтернативного озеленення запроваджують з 2018 року. За цей час серед мешканців Києва та околиць безплатно поширили десятки тисяч рослин. Два рази на рік охочі могли отримати у Центрі садивний матеріал і таким чином реалізувати своє прагнення саджати дерева та доглядати за ними.

З початком війни зі зрозумілих причин акції припинилися. Розсадник організації, який перед широкомасштабним вторгненням перевезли до Бородянського району, потрапив в окупацію. А сам засновник Центру, Роман Любека, добровільно встав на захист нашої країни. Пізніше помічникам Романа вдалося вивезти зі звільненого району вцілілі саджанці, а згодом і відновити роботу розсадника Центру на новій локації.

"Коли в мене зʼявилася можливість бувати у відпустці, я став навідуватися в місця, де ще до війни висаджували наші саджанці — було цікаво, як почуваються дерева, які ми роздавали у 2018-19 роках, коли це все тільки починалося. Найбільше вразили результати на територіях шкіл — майже всі дерева живі, ростуть і мають добрий вигляд, чого, на жаль, я не можу сказати про дерева, висаджені на прибудинкових територіях", — розповідає Роман Любека.

На думку засновника Центру, секрет — у регулярному догляді, який можуть забезпечити деревам в освітніх закладах. Крім того, тут ніхто не зламає молодий саджанець помилково чи заради розваги, що часто трапляється у дворах багатоповерхівок, не припаркує на ділянку з молоденькими деревами своє авто. 

"Було дуже приємно побачити успіхи дітей та працівників, котрим вдалося виплекати наші сосни на території шкіл та садочків. Тому до Дня Знань ми вирішили зробити акцію саме для закладів освіти", — каже Роман Любека.

Як взяти участь?

Клени висаджені у 2019-му на території садочка №568. Фото надане Романом Любекою.

З нагоди Дня Знань безоплатно отримати від Центру альтернативного озеленення саджанець можуть не лише державні заклади дошкільної, загальної та позашкільної освіти, а й приватні. А також лікарні, поліклініки та інші медичні установи столиці.

Для висаджування на територіях цих закладів пропонуються три види пʼятирічних саджанців на вибір. Дерево в контейнері — проблем з приживлюваністю не буде. 

В наявності саджанці 120-150 см із закритою кореневою системою:

  • Клен-явір (Acer pseudoplatanus)
  • Сосна звичайна (Pinus sylvestris)
  • Модрина європейська (Larix decidua).

Обовʼязкова умова — заздалегідь узгодити можливість висадити дерево на території. Бажано на сонячному місці. І домовитися, що рослину влітку поливатимуть принаймні перші два роки.

Єдине обмеження: один заклад — один безплатний саджанець. 

Реєстрація за номером 095-888-58-00 (WhatsApp|Viber).

Саджанець можна буде забрати на лівому березі столиці 30 серпня з 15:00 до 19:00. Де саме — організатори уточнять ближче до дати. 

А це точно спрацює?

Платани з Центра альтернативного озеленення у Київському торговельно-економічному університеті. Було у 2019 (саджанці) і стало. Фото надані Романом Любекою.

Платани з Центра альтернативного озеленення у Київському торговельно-економічному університеті. Було у 2019 (саджанці) і стало. Фото надані Романом Любекою.

Заявки на отримання саджанців подали вже понад 30 освітніх закладів. Серед них — школи, садочки, ліцеї, Центр науково-технічної творчості молоді, приватна музична школа.

"Наша мета — роздати до 1 вересня 200 саджанців. Дерева, які ми пропонуємо, є аборигенними видами, які добре показали себе в умовах Києва — на стійкість до хвороб, до забруднень повітря, і навіть до аномальної спеки, яка періодично накриває столицю", — говорить Роман Любека.

На цьому переваги запропонованих порід дерев не обмежуються. Наприклад, клен-явір належить до видів дерев із широкою екологічною амплітудою, а також є хорошим медоносом. Цей вид клена підходить і для озеленення парків і вулиць, і для поодинчої посадки.

Саджанці сосни в Русанівському фізико-математичному ліцеї. Було (2018 рік) і стало – останнє фото (2024). Фото надані Романом Любекою.

Саджанці сосни в Русанівському фізико-математичному ліцеї. Було (2018 рік) і стало – останнє фото (2024). Фото надані Романом Любекою.

Саджанці сосни в Русанівському фізико-математичному ліцеї. Було (2018 рік) і стало – останнє фото (2024). Фото надані Романом Любекою.

Саджанці сосни в Русанівському фізико-математичному ліцеї. Було (2018 рік) і стало – останнє фото (2024). Фото надані Романом Любекою.

Сосна звичайна чудово почувається на піску. Як і інші світлолюбні види, сосни мають досить "прозору" крону, яка добре пропускає сонячні промені — а значить і квітам, висадженим під соснами, буде достатньо світла.

Модрина, виснажена біля однієї з київських лікарень. Фото надане Романом Любекою.

Модрина європейська теж любить сонце, але до умов ґрунту не вимоглива. Дерево добре переносить низькі температури, не пошкоджується хворобами та шкідниками. Крім того, модрина чудово переносить стрижку — з неї можна формувати невисокі ажурні огорожі, піраміди або кулі різного розміру. Прекрасно реагують на обрізку і старі дерева. Та й сама по собі рослина виглядає самодостатньо і своєю оригінальністю може затьмарити собою будь-яке інше дерево. 

Акція "До Дня Знань" триватиме до 1 вересня, а потім центр почне готуватися до жовтневої роздачі саджанців всім охочим за новими умовами. 

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.