fbpx
Сьогодні
10:59 18 Сер 2024

Тисячі протестувальників у Венесуелі вчергове вийшли на вулиці на тлі перемоги Мадуро на виборах

Громадяни Венесуели на акції протесту проти офіційних результатів президентських виборів в Еквадорі, 17 серпня 2024 року AP Photo / Dolores Ochoa

Тисячі людей по всій Венесуелі продовжують протестувати після перемоги Ніколаса Мадуро на президентських виборах, які відбулися минулого місяця. Демонстрації охопили також інші країни світу, де протестувальники висловлюють своє обурення та солідарність з венесуельською опозицією.

Про це пише BBC.

Як повідомляють, 17 серпня лідерка опозиції Марія Коріна Мачадо приєдналася до протестувальників у столиці Каракасі. Мачадо, яка раніше переховувалася через обвинувачення у спробі повстання, звернулася до натовпу із закликом не боятися та продовжувати боротьбу.

"Немає нічого вищого за голос народу", звернулася вона до краян.

Своїм зверненням вона підкреслила важливість протестів як способу боротьби з режимом Мадуро. Жінка заявила перед протестувальниками: "Ми не підемо з вулиць"

Венесуела, протести

Серед протестувальників панує рішучість продовжувати боротьбу.

"Це злочинний уряд, який хоче утримати владу. Я відчуваю запах свободи, мені нема чого боятися", — заявила протестувальниця Адріана Кальзаділла в коментарі AFP.

Венесуела, протести

Протести проти результатів виборів і дій уряду Венесуели відбуваються не лише всередині країни, але й на міжнародній арені. Демонстрації проходять у різних містах по всьому світу, від Австралії до Іспанії.

Протестувальники також вийшли на вулиці у Великій Британії, Канаді, Колумбії, Мексиці та Аргентині, виражаючи підтримку венесуельській опозиції та закликаючи до змін.

Реакція уряду та затримання

У відповідь на антиурядові протести, уряд Венесуели вже затримав понад 2400 осіб. Це свідчить про напруженість ситуації та жорсткий курс влади на придушення опозиційних настроїв.

Прихильники Мадуро також провели власні демонстрації на підтримку президента, що додає ще більше напруженості до політичної ситуації в країні.

Що відомо про вибори в Венесуелі

У Венесуелі 28 липня відбулися президентські вибори, які вже названо найбільшим викликом для керівної соціалістичної партії PSUV з моменту її приходу до влади 25 років тому та можуть покласти край її правлінню.

Чинний президент Ніколас Мадуро, який очолює країну з 2013 року, балотувався на третій термін поспіль. Його головний суперник – 74-річний Едмундо Гонсалес, колишній дипломат, який має підтримку коаліції опозиційних партій.

Вже 29 липня виборча комісія Венесуели оголосила переможця дострокових президентських виборів. Ним став виконувач обов'язків президента, віцепрезидент за каденції Уґо Чавеса Ніколас Мадуро.

За даними виборчої ради Венесуели, після підрахунку 80% бюлетенів Мадуро набрав 51% голосів, однак екзит-поли свідчили про перемогу його суперника Едмундо Гонсалеса, який, згідно з офіційними даними, отримав 44,02% голосів виборців.

Опозиція не визнала його перемогу й заявила про фальсифікації. Міжнародна спільнота також висловила сумніви щодо прозорості виборів у Венесуелі. Так, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати "серйозно стурбовані тим, що оголошений результат не відображає волю чи голосування народу Венесуели".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: