Рішення для відбудови: у Бородянці готують до відкриття відновлений ліцей
У Київській області в Бородянці готують до відкриття відновлений "Литовсько-український ліцей №1".
Про це повідомила в.о. Селищного голови Бородянки Ірина Захарченко, передає Рубрика.
У чому проблема?
Раніше Бородянський ліцей №1 був майже повністю зруйнований внаслідок повномасштабного вторгнення. Будівля вигоріла зсередини, вікна та двері були вибиті, опорні конструкції були пошкоджені, а вся матеріальна база була знищена.
У закладі освіти до повномасштабного вторгнення навчалось понад 500 дітей.
Яке рішення?
Реконструювати ліцей допомогла Литовська Республіка, тому Бородянською селищною радою було прийнято рішення назвати ліцей №1 "Литовсько-українським".
Як це працює?
Реконструкція та будівництво ліцею завершилися, наразі тривають роботи з обладнання приміщень, прибирання. Навчальний заклад запрацює вже у вересні цього року.
"Нові класи обладнані сучасними смарт-дошками. Класи для початківців також обладнані інтерактивними столами. Кабінети інформатики оснащені сучасними комп'ютерами, навушниками", — написала Ірина Захарченко.
У школі є:
- конференц-зал,
- інформаційний зал,
- зал для виступів та відпочинку,
- сучасне бомбосховище площею 916,9 м².
Укриття обладнане:
- санвузлами,
- системою фільтрації повітря,
- процедурною,
- приміщенням для зберігання речей,
- буфетом ,
- приміщенням для зберігання питної води.
На території ліцею обладнано майданчики для волейболу, футболу, баскетболу та тренажерну зону, а також зони відпочинку.
Нагадаємо, що у квітні на головній площі селища Бородянка, що на Київщині, відкрили скульптуру "Дівчинка під сонцем". Так відзначили символічну дату — рік тому Збройні Сили України повністю звільнили Київську область від російських окупантів.
Також у Бородянці зведуть новий творчо-спортивний хаб на місці зруйнованого під час бойових дій центру дитячої та юнацької творчості у Бородянці: фундація Олени Зеленської вже започаткувала проєкт відбудови.
Окрім того, на руїнах Бородянки паризький вуличний артмитець Крістіан Гемі, відомий у світі за псевдонімом C215, створив нові мурали.