fbpx
Сьогодні
17:59 18 Сер 2024

Президент Білорусі відзначився цинічною заявою про ядерний удар: "В Україні були б раді"

Фото: Reuters

Самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко заявив, що в Україні дуже зраділи б, якби російська федерація застосувала ядерну зброю. У такому разі росія та Білорусь залишилися б без союзників.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Белта.

Говорячи про операцію ЗСУ у Курській області, лукашенко сказав, що це спроба України штовхнути росію на асиметричні дії. Зокрема, застосувати ядерну зброю.

"Небезпека полягає в тому, що ця подібна ескалація з боку України – спроба штовхнути Росію на асиметричні дії. Ну, припустимо, застосування ядерної зброї. Знаю точно, що в Україні були б дуже раді, якби Росія застосувала або ми там тактичну ядерну зброю. Це було б щастя", – заявив білоруський диктатор.

Лукашенко додав, що у разі застосування ядерної зброї росія та Білорусь залишилися б без союзників.

"От тоді, напевно, у нас навряд чи союзники залишилися б. Взагалі ніяких навіть співчутливих країн не залишилося б. Тому що вони занурені в те, що відбувається", – зазначив Лукашенко в інтерв'ю телеканалу "Росія

Також він сказав, що вони вже сформували певний негативний образ до ядерної зброї. Але Україна хоче все ж таки підштовхнути до застосування.

"По-друге, це ж ядерна зброя. У нас уже сформований певний образ негативний до цієї ядерної зброї. Ось вони хочуть підштовхнути", – резюмував він.

Зазначимо, що в цьому ж інтерв'ю лукашенко заявив, що Білорусь перекинула майже третину своєї армії до кордону з Україною. Це пов'язано з тим, що там нібито перебуває понад 120 тисяч солдатів ЗСУ.

Що передувало?

Самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що Україна нібито порушила повітряний простір країни. За його словами, увечері 9 серпня на висоті 1,5 кілометра й дальності 6,5 кілометра сили ППО країни знищили кілька цілей над територією Білорусі.

Згодом Лукашенко наказав посилити угруповання білоруських військ поблизу кордону з Україною. Для цього на Гомельський та Мозирський тактичні напрямки відправлять військові частини спецпризначенців, сухопутних і ракетних військ. Також там розмістять ракетні системи "Полонез" і комплекси "Іскандер".

Своєю чергою моніторингова група "Беларускі Гаюн" стверджує, що 9 серпня, під час вильоту білоруської військової авіації, жодних дронів не виявили. Заяви Лукашенка – нісенітниця. 

Більше того тимчасову повірену у справах України в Білорусі Ольгу Тимуш викликали до білоруського Міністерства закордонних справ у зв'язку з нотою протесту, що стосується ймовірного порушення державного кордону Білорусі українськими безпілотниками.

Варто нагадати, що у ніч на 31 липня Білорусь стала свідком найбільшої атаки безпілотників-камікадзе "Шахед" за весь період моніторингу. У повітряний простір сусідньої країни залетіли не менше ніж п'ять російських ударних безпілотників. Проте Лукашенко на такий інцидент свого союзника ніяк не відреагував.

Водночас у Центрі протидії дезінформації при РНБО вважають, що посилення білоруських підрозділів на кордоні з Україною є прагненням відвернути увагу українського військового командування на тлі бойових дій у Курській області.

Водночас речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що ситуація на кордоні з Білоруссю не змінилася. Українські прикордонники не зафіксували переміщення техніки та військ.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: