Курська операція: в ISW вважають, що Україна застосовує маневрову війну як відповідь на російську перевагу

Операція українських військ у Курській області ілюструє, як маневрова війна може стати ефективним засобом для компенсування переваги російської федерації в живій силі та техніці.

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW), який відзначив значні досягнення українських сил у цьому регіоні.

Як зауважили американські аналітики, російські війська захопили загалом 1175 квадратних кілометрів території на всьому театрі бойових дій з січня по липень цього року.

Однак, під час операції в Курській області, українські сили змогли просунутися приблизно на 800 квадратних кілометрів за шість днів, з 6 по 12 серпня.

Станом на 17 серпня, українські військові продовжували просування вглиб на 28 кілометрів.

Військові аналітики підкреслили, що розмір території, захопленої українськими силами, не є індикатором успіху цієї операції. Але маневр може призвести до набагато швидшого просування, ніж позиційна війна. 

Фото: ISW

На початку операції в Курській області українські війська атакували переважно непідготовлені та необладнані російські оборонні позиції вздовж кордону. Після цього, коли російські війська підтягнули підкріплення в район, українські сили продовжили застосовувати маневри для досягнення швидкого прогресу.

Використання маневрової війни в Курській області є прикладом того, як оперативна несподіванка і швидкі маневри можуть призвести до досягнення військових цілей у значно коротший час і з меншими витратами ресурсів.

Тривала позиційна війна, навпаки, посилює недоліки України в ресурсах і збільшує витрати як для України, так і для її партнерів.

Цей випадок також підкреслює важливість відновлення оперативного маневру у війні. Успіхи України в Курській області демонструють, що українські сили засвоїли уроки з позиційної війни минулих місяців і тепер здатні ефективно використовувати маневрову тактику, що може суттєво вплинути в майбутньому.

Ключові висновки ISW за 17 серпня:

  • Операція українських військ у Курській області й російські наступальні операції на сході України самі по собі не є вирішальними військовими операціями, які б дозволили виграти війну. Як російським, так і українським силам не вистачає можливостей для проведення окремих вирішальних операцій, які можуть призвести до перемоги у війні, і натомість вони змушені проводити кілька послідовних операцій з обмеженими оперативними цілями, які далекі від перемоги, але які в сукупності можуть досягти стратегічних цілей.
  • Ще занадто рано оцінювати результати й оперативне значення української операції в росії й російських наступальних дій на сході України.
  • Очільник росії володимир путін і російське військове командування, ймовірно, розглядають утримання ініціативи на всьому театрі бойових дій як стратегічний імператив для перемоги у війні на виснаження проти України, і як українське вторгнення в Курську область, так і російські наступальні дії на сході України вплинуть на те, чи зможуть російські війська утримати ініціативу в короткостроковій перспективі.
  • Українські офіційні особи зазначають, що операція України в Курській області не має довгострокових територіальних цілей, а натомість спрямована на створення оперативного і стратегічного тиску на російські війська на всьому театрі бойових дій.
  • Українська операція в Курській області вже створила оперативний і стратегічний тиск на російські війська на всьому театрі бойових дій, а наступні етапи бойових дій на території росії, ймовірно, створять ще більший тиск на путіна і російських військових.
  • Російські війська не зможуть утримувати ініціативу на всій території Східної України нескінченно довго, і кульмінація російських наступальних операцій надасть українським військам можливість поборотися за цю ініціативу далі.
  • Російська наступальна операція із захоплення Покровська є символом російського підходу до війни в Україні, який передбачає позиційну війну з поступовим повзучим просуванням і прагне виграти війну на виснаження.
  • ISW пропонує ці спостереження щодо українського вторгнення в Курську область і багатомісячних російських наступальних дій на сході України, щоб забезпечити збалансовану основу для оцінки значення нинішніх російських і українських операцій для перебігу всієї війни, який залишатиметься невизначеним в осяжному майбутньому.
  • Як повідомляється, росія і Україна планували зустрітися в Катарі в серпні 2024 року, щоб обговорити можливий мораторій на українські та російські удари по енергетичній інфраструктурі, але росія тимчасово відклала саміт після початку української операції в Курській області.
  • Росія залишається незацікавленою в будь-яких ширших, змістовних переговорах, незалежно від готовності росії розглянути або погодитися на можливий мораторій на удари по об'єктах енергетичної інфраструктури.
  • Росія майже напевно розглядає можливий мораторій на удари по енергетиці лише через багатомісячну кампанію України проти російських нафтопереробних заводів.
  • Українські війська просунулися в Часовому Ярі, а російські війська нещодавно незначно просунулися в районі Кремінної, Покровська та Донецька.
  • Російський уряд продовжує використовувати програму "Час героїв" для інтеграції ветеранів російської армії, яким він довіряє, на посади в російському уряді.

Свіжі дописи

  • Новини

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента: прогнозують другий тур

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів, а в бібліотеці створять українську книжкову поличку

У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

МВС: з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині-Медика”, – ДПСУ

Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британський дизайнер потрапив до Книги рекордів Гіннеса зробивши найбільшу гральну карту у світі 

Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

National Geographic показав кращі фото 2024 року: мільйони кажанів та вибух вулкана

Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.