Про це пише Рубрика з посиланням на МОЗ.
У чому проблема?
Щодня ми бачимо, як усе натуральне та екологічне стає популярним. Грудне вигодовування зараз на піку, хоча є прихильники і штучного годування.
Більшість мам хочуть годувати грудьми, але не впевнені у собі. Їх зупиняють забобони інших мам, а іноді й лікарів, що їхнє молоко має недостатньо жиру або не виробляється у потрібній кількості. У чому ж секрет і чому малюк так потребує маминого молока?
Грудне вигодовування – це їжа потрібної температури та складу, вона завжди з вами і не потребує додаткових маніпуляцій.
Попри те, що грудне вигодовування є природним процесом, багато матерів досі не наважуються годувати немовлят у публічних місцях. Осуд та упередження від знайомих і незнайомих людей щодо грудного вигодовування заважає мамі частіше бувати на людях, зустрічатись із друзями, подорожувати і загалом брати участь у соціальному та економічному житті.
Як наслідок, жінки часто відчувають себе заручницями чотирьох стін, коли потрібно годувати грудьми.
Яке рішення?
В межах Всесвітнього тижня грудного вигодовування стартувала всеукраїнська кампанія з підтримки жінок, які годують грудьми.
У 2024 році основним фокусом тижня стало ментальне здоров'я мами та підтримка на шляху до грудного вигодовування. Материнство і грудне вигодовування не має обмежувати жінку.
"Підтримка грудного вигодовування – це турбота про здоров'я і морально-психологічний стан мами й дитини. Для такої підтримки треба не так вже й багато: не засуджувати, а створити умови, щоби кожна мама могла годувати грудьми там, де це потрібно дитині і комфортно їй самій. Закликаємо усіх єднатися навколо такої корисної ініціативи, адже без дітей немає майбутнього. І наш пріоритет – прибирати бар'єри між дітьми, мамами й світом, який їх оточує", – говорить Сергій Дубров, перший заступник міністра охорони здоровʼя.
Як це працює?
Плакати уже розмістили у міністерствах охорони здоров'я, фінансів, економіки та освіти й науки. Також долучилися Центр громадського здоров'я, університет "Київська школа економіки", Центральний залізничний вокзал Києва, кав'ярні та ресторани.
Так хочуть показати, що годувати грудьми можна всюди: у торговому центрі, в податковій, парку чи громадському транспорті, пояснюють організатори ГО "Генерація матерів "Лада"".
Вони також розповідають, що спершу пропозицію розмістити у себе плакат підтримав майже кожен бізнес та установа, до яких звернулися організатори. Утім згодом багато хто із них відмовився.
Це пояснювали тим, що плакат може викликати осуд, а хтось не бачив у цьому потреби, бо проблема нібито надумана.
Ініціатива триватиме до кінця 2024 року. Долучитися до неї пропонують органам державної влади, місцевого самоврядування, бізнесам, організаціям і закладам громадського харчування. Для цього потрібно звернутися до ГО "Генерація матерів "Лада"" на пошту Info@golada.org.
Нагадаємо, "Рубрика" розповідала, як зробити процес відлучення дитини від грудей максимально комфортним і для дитини, і для мами.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.