Про це заявив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв'ю телеканалу "Россия", повідомляє Белта.
Білоруський лідер також заявив про наявність понад 120 тисяч українських військових у цьому регіоні.
Лукашенко стверджує, що білоруське військове командування ухвалило рішення розмістити війська вздовж кордону з Україною у відповідь на те, що українська сторона демонструє "агресивну політику".
За його словами, поряд із військовими, в регіоні також працюють спеціальні підрозділи, такі як "Альфа" та "Алмаз", які виконують завдання з підготовки та оборони.
Президент Білорусі вважає, що присутність українських військ на кордоні з його країною свідчить про можливу підготовку України до наступу з території Білорусі. Це, на його думку, змусило його країну вжити заходів для посилення оборони, перекинувши частину своїх збройних сил до кордону.
"Ми змушені були вжити такі заходи, щоб зміцнити оборону", — заявив Лукашенко.
Він також підкреслив, що ситуація на кордоні є серйозною і потребує належної готовності.
Зазначимо, що інформація про значну кількість українських військових у прикордонних зонах не підтверджена незалежними джерелами. Військові аналітики також ставлять під сумнів ці дані, зазначаючи, що це може бути частиною інформаційної кампанії.
Тим часом в Україні реакція на ці заяви відзначається стриманістю. Офіційні представники України не коментують інформацію про можливе перекидання білоруських військ, зазначаючи, що ситуація на кордоні знаходиться під контролем і вимагає уважного моніторингу.
Що передувало?
Самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що Україна нібито порушила повітряний простір країни. За його словами, увечері 9 серпня на висоті 1,5 кілометра й дальності 6,5 кілометра сили ППО країни знищили кілька цілей над територією Білорусі.
Він також сказав, що такими діями українці начебто показали, що "ні до якого миру вони не готові". Лукашенко згадав і про бойові дії в Курській області росії — каже, нібито ЗСУ просунулися на 30-35 км.
Згодом Лукашенко наказав посилити угруповання білоруських військ поблизу кордону з Україною. Для цього на Гомельський та Мозирський тактичні напрямки відправлять військові частини спецпризначенців, сухопутних і ракетних військ. Також там розмістять ракетні системи "Полонез" і комплекси "Іскандер".
Своєю чергою моніторингова група "Беларускі Гаюн" стверджує, що 9 серпня, під час вильоту білоруської військової авіації, жодних дронів не виявили. Заяви Лукашенка – нісенітниця.
Водночас у Центрі протидії дезінформації при РНБО вважають, що посилення білоруських підрозділів на кордоні з Україною є прагненням відвернути увагу українського військового командування на тлі бойових дій у Курській області.
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.