Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську ОВА.
Виставка має на меті не лише ознайомити відвідувачів з особистими історіями загиблих Героїв, але й допомогти учасницям проєкту в процесі психологічної та соціальної реабілітації.
Проєкт "Жива" був започаткований торік і вже об'єднав понад 250 жінок з різних куточків України, включаючи Львів, Дніпро, Кривий Ріг, Вінницю, Рівне, Луцьк, Кропивницький, Фастів, Гайворон та Київ.
Кожна картина на виставці є виразом особистих переживань і спогадів, пов'язаних із загиблими. У своїх роботах учасниці відобразили не тільки біль втрати, але й пам'ять про героїв, що віддали своє життя за Батьківщину.
"Російсько-українська війна передчасно забрала десятки тисяч життів. Кожна представлена сьогодні картина передає нам історію чийогось батька, сина, коханого. Пам'ять про людину завжди житиме у наших думках та спогадах. Тож нехай пам'ять залишатиметься вічною ще й на полотні", зазначив заступник голови Львівської обласної адміністрації Іван Собко.
Проєкт "Жива" включає участь професійних митців, серед яких понад 20 художників, у тому числі членів Національної Спілки художників України. Вони допомагали учасницям відтворити свої ідеї на полотні, забезпечуючи необхідні матеріали та професійний супровід.
"Зараз цей проєкт масштабувався. Все більше жінок хочуть виплеснути свої емоції та переживання на полотно. У кожному місті з жінками працює художник. Вони приходять у творчу майстерню, працюють із професійними матеріалами. Це дуже крутий досвід, який допомагає виплеснути на полотно ввесь біль, що зачаївся всередині і який важко описати словами", підкреслила кураторка мистецького проєкту Христина Валько.
Під час відкриття виставки також організували збір коштів на реабілітацію жінок після полону, підопічних Благодійного фонду "Із янголом на плечі". Це ще один важливий аспект проєкту, що підкреслює його соціальну відповідальність і прагнення підтримати тих, хто потребує допомоги.
Виставка "Малюю серцем" триватиме до 24 серпня. Вхід на виставку безкоштовний, і вона стане чудовою можливістю для кожного доторкнутися до особистих історій та виразити свою підтримку жінкам, що пережили невимовну втрату.
Варто додати, що в Україні, де війна змінила життя мільйонів людей, питання горя стало особливо актуальним. Однак не всі готові відкрито обговорювати й працювати із цією темою. Суспільство часто ігнорує або не надає достатньої уваги процесу горювання, що може мати серйозні наслідки для психічного здоров'я. Читайте докладніше про це у нашому матеріалі: "Проживання горя в Україні: як впоратись із втратами у часи війни".
Нагадаємо, що "Рубрика" розповідала про те, як у Вознесенській громаді закрили потребу у конкретних фахівцях та дали жінкам шанс опанувати нову професію.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.