У Курській області українські військові просунулися на південний схід від Суджі, - ISW
Українські Збройні сили не лише продовжують просування в Курській області рф, але й активізують операції на південний схід від Суджі. Останні звіти станом на 16 серпня свідчать про зміни на цьому фронті.
Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
"Українські сили продовжили незначне просування на південний схід від Суджі 16 серпня на тлі продовження українських операцій у Курській області", зазначили американські аналітики.
ISW повідомляє, що українські сили нещодавно просунулися на південний схід від Суджі, зокрема в районах навколо сіл Борки та Спальне.
Окрім цього, тривають бойові дії:
- на північ від Суджі біля Руського Поречного,
- на схід біля Агронома.
- на південний схід вздовж лінії Гир'ї-Комишне-Крупець-Спальне.
Американські фахівці у звіті зазначають, що геолокаційні знімки, опубліковані 15 серпня, підтверджують активність українських військ у зазначених зонах.
Тим часом російські так звані військові блогери стверджують, що українські сили також просунулися на схід від Мирного і на південь від Спального. Водночас російські джерела повідомляють про атаки українських сил на південь від Гордіївки та захід від Анастасіївки.
"Геолокаційні кадри, опубліковані 15 і 16 серпня, вказують на те, що українські війська продовжують діяти на всій заявленій межі українського просування в Курській області, в тому числі поблизу Суджі", зауважили в ISW.
Своєю чергою російське міністерство оборони заявило про відбиття українських атак, зокрема бронетанкової атаки в напрямку Гордіївки та атак на захід від Анастасіївки і південний схід від Каучука. Російські блогери також повідомляють про удари по українських силах поблизу Отруби.
Українські офіційні особи підтвердили продовження просування, зазначаючи, що українські війська просунулися на відстань від одного до трьох кілометрів у районах Курської області. Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський також підтвердив активність українських сил та зазначив, що вторгнення змусило росію серйозніше розглянути можливість обміну військовополоненими.
Ключові висновки ISW за 16 серпня:
- Українські сили продовжили незначне просування на південний схід від Суджі 16 серпня на тлі триваючих українських операцій у Курській області.
- За повідомленнями, українські удари зруйнували два мости в Глухівському районі Курської області.
- Як повідомляється, під час нещодавніх прикордонних штурмів українські війська просунулися далі в західну частину Бєлгородської області, ніж повідомлялося раніше, але наявні повідомлення з відкритих джерел і свідчення вказують на те, що станом на 16 серпня українські війська більше не утримують позицій у Бєлгородській області.
- Українські офіційні особи повідомили, що українські сили продовжують просуватися в Курській області, і припустили, що це вторгнення змусило Росію більш охоче розглядати можливість обміну військовополоненими.
- Управління Верховного комісара ООН з прав людини звернулося до російської влади з проханням дозволити представникам ООН відвідати Брянську, Курську та Бєлгородську області в рамках моніторингової місії з прав людини.
- Американські офіційні особи підтвердили, що політика США щодо здатності України використовувати надану США зброю для завдання ударів на великі відстані по російських військових об'єктах не змінилася, попри триваюче вторгнення України в Курську область.
- За повідомленнями, Кремль звільнив колишнього радника міністра оборони Сергія Шойгу з питань інформаційної політики Андрія Ільницького, можливо, в рамках зусиль, спрямованих на передачу контролю над інформаційною політикою Росії у воєнний час від Міністерства оборони до Адміністрації президента Росії.
- Нещодавно російські війська просунулися поблизу Часового Яру, Торецька і Покровська.
- Російські так звані військові блогери заявили 16 серпня, що російські оператори безпілотників обмежують використання дронів Mavic на тлі заяв про те, що командування РФ змушує операторів або особисто платити за заміну безпілотників, втрачених поза боєм, або ризикувати бути відправленими до штурмового підрозділу як покарання за втрату БпЛА.
Нагадаємо, що попри проведення українськими силами операції в Курській області російської федерації та поповнення обмінного фонду, найближчим часом не варто очікувати обміну полоненими у форматі "всіх на всіх".
Проте операція ЗСУ в Курській області росії покращила ситуацію з поверненням українських громадян, як з території російської федерації, так і з окупованих територій України. Лубінець зазначив, що українська сторона прагне використовувати ситуацію для укладення справедливих домовленостей щодо обмінів, зокрема, про принципи проведення обмінних процесів.