Рішення для відбудови: на Чернігівщині завершують будівництво мостового комплексу через Десну

У Чернігівській області за унікальними технологіями будуть найдовший міст через річку Десну: його довжина складатиме 628 метрів. Балки 106-метрового прогону над річищем річки виготовлені були з останньої довоєнної партії сталі металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі.

Про це пише Рубрика, посилаючись на засновника компанії "Автострада" Максима Шкіля.

У чому проблема?

23 березня 2022 року у Чернігові російські військові розбомбили автомобільний міст через Десну, який сполучав місто з Києвом. Російський літак скинув на автомобільний міст через Десну кілька 250-кілограмових авіабомб, внаслідок чого впали кілька прольотів мосту.

Яке рішення?

Як розповів очільник "Автостради", будівництво 628 метрового мостового комплексу триває майже 2 роки.

"Зазвичай лише на проєктування таких обʼєктів потрібно кілька років. Проєктний інститут "Автострада" розробив проєкт мосту за 5 місяців. Багато технічних рішень ухвалювалось разом проєктантами та будівельниками безпосередньо під час будівництва.

Продумано кожну деталь — від скляних панно на мачтах освітлення із зображенням історичних пам'яток древнього Чернігова до зручних транспортних розвʼязок, підземних переходів, велодоріжок, проїздів для маломобільних груп населення", повідомив він.

Як це працює?

Шкіль розповів, що оскільки Десна — судноплавна річка з високим рівнем води, то перш за все потрібно було забезпечити відповідний габарит мосту по ширині та висоті.

Тому 106-метровий прогін над річищем річки зробили металевим без опор у воді.

Фото: Фейсбук / Maksym Shkil

"Монтаж таких прогонів у річищі річки спеціалісти Autostrada провели методом насування. Це складний та унікальний процес, з погляду всіх технічних рішень — елементи металевої конструкції заздалегідь монтувалися та зварювалися на збиральному стапелі. Насування здійснювалося за допомогою двох потужних гідравлічних домкратів, які штовхали конструкції вперед на вже готові опори", пояснив засновник компанії "Автострада".

Фото: Фейсбук / Maksym Shkil

Варто зауважити, що балки 106-метрового прогону над річищем річки виготовлені з останньої довоєнної партії сталі металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі. Шкіль Сподівається, що з продукції цього легендарного заводу збудують ще не один об'єкт.

Також при будівництві прогонів мосту над берегами — використовували метод постнапруження.

"Технологія постнапруженого бетону широко використовується в США та ЄС. Постнапружена конструкція більш стійка до тріщиноутворень, має меншу вагу, довговічніша та естетичніша", зазначив він.

Фото: Фейсбук / Maksym Shkil

На сьогодні будівельники мосту наносить гідроізоляцію на проїзну частину та готуються до влаштування гусасфальту, що на відміну від традиційної асфальтобетонної суміші має вищу зносостійкість, міцність, повністю водонепроникний, тож відповідно і служитиме значно довше.

Також паралельно асфальтують під'їзні шляхи до мосту, ставлять бордюрний камінь.

Фото: Фейсбук / Maksym Shkil

Окрім того, виконують роботи з безпеки руху — монтують перильне та бар'єрне огородження, встановлюють архітектурне освітлення.

Завершення робіт та пуск руху другою чергою планується 15 жовтня 2024 року.

Загалом міст матиме:

  • 4 смуги для руху,
  • транспортні розв'язки,
  • підземний пішохідний перехід,
  • тротуарну та пішохідну зони,
  • велодоріжки,
  • проїзди для маломобільних груп населення.

"Конструкція споруди матиме найдовшу суцільну монолітну прогонову будову з постнапруженого бетону. На практиці це означає, що технології які використовуються під час будівництва, враховують сучасні норми навантаження та роблять новий міст надстійким до тріщин", – заявляли раніше у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Свіжі дописи

  • Новини

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента: прогнозують другий тур

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів, а в бібліотеці створять українську книжкову поличку

У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

МВС: з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині-Медика”, – ДПСУ

Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британський дизайнер потрапив до Книги рекордів Гіннеса зробивши найбільшу гральну карту у світі 

Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

National Geographic показав кращі фото 2024 року: мільйони кажанів та вибух вулкана

Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.