Фото: Фейсбук / Maksym Shkil
Про це пише Рубрика, посилаючись на засновника компанії "Автострада" Максима Шкіля.
У чому проблема?
23 березня 2022 року у Чернігові російські військові розбомбили автомобільний міст через Десну, який сполучав місто з Києвом. Російський літак скинув на автомобільний міст через Десну кілька 250-кілограмових авіабомб, внаслідок чого впали кілька прольотів мосту.
Яке рішення?
Як розповів очільник "Автостради", будівництво 628 метрового мостового комплексу триває майже 2 роки.
"Зазвичай лише на проєктування таких обʼєктів потрібно кілька років. Проєктний інститут "Автострада" розробив проєкт мосту за 5 місяців. Багато технічних рішень ухвалювалось разом проєктантами та будівельниками безпосередньо під час будівництва.
Продумано кожну деталь — від скляних панно на мачтах освітлення із зображенням історичних пам'яток древнього Чернігова до зручних транспортних розвʼязок, підземних переходів, велодоріжок, проїздів для маломобільних груп населення", повідомив він.
Як це працює?
Шкіль розповів, що оскільки Десна — судноплавна річка з високим рівнем води, то перш за все потрібно було забезпечити відповідний габарит мосту по ширині та висоті.
Тому 106-метровий прогін над річищем річки зробили металевим без опор у воді.
Фото: Фейсбук / Maksym Shkil
"Монтаж таких прогонів у річищі річки спеціалісти Autostrada провели методом насування. Це складний та унікальний процес, з погляду всіх технічних рішень — елементи металевої конструкції заздалегідь монтувалися та зварювалися на збиральному стапелі. Насування здійснювалося за допомогою двох потужних гідравлічних домкратів, які штовхали конструкції вперед на вже готові опори", пояснив засновник компанії "Автострада".
Фото: Фейсбук / Maksym Shkil
Варто зауважити, що балки 106-метрового прогону над річищем річки виготовлені з останньої довоєнної партії сталі металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі. Шкіль Сподівається, що з продукції цього легендарного заводу збудують ще не один об'єкт.
Також при будівництві прогонів мосту над берегами — використовували метод постнапруження.
"Технологія постнапруженого бетону широко використовується в США та ЄС. Постнапружена конструкція більш стійка до тріщиноутворень, має меншу вагу, довговічніша та естетичніша", зазначив він.
Фото: Фейсбук / Maksym Shkil
На сьогодні будівельники мосту наносить гідроізоляцію на проїзну частину та готуються до влаштування гусасфальту, що на відміну від традиційної асфальтобетонної суміші має вищу зносостійкість, міцність, повністю водонепроникний, тож відповідно і служитиме значно довше.
Також паралельно асфальтують під'їзні шляхи до мосту, ставлять бордюрний камінь.
Фото: Фейсбук / Maksym Shkil
Окрім того, виконують роботи з безпеки руху — монтують перильне та бар'єрне огородження, встановлюють архітектурне освітлення.
Завершення робіт та пуск руху другою чергою планується 15 жовтня 2024 року.
Загалом міст матиме:
"Конструкція споруди матиме найдовшу суцільну монолітну прогонову будову з постнапруженого бетону. На практиці це означає, що технології які використовуються під час будівництва, враховують сучасні норми навантаження та роблять новий міст надстійким до тріщин", – заявляли раніше у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Європейський Союз хоче конфіскувати частину заморожених російських активів та віддати їх Україні як компенсацію за… Читати більше
У Фінляндії заявили, що планують завершити будівництво паркану на східному кордоні з російською федерацією раніше.… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц вірить, що зможе зберегти свою посаду після виборів до Бундестагу. Вони… Читати більше
Наступного тижня український уряд розпочне роботу над укладенням угоди про корисні копалини та гарантії безпеки… Читати більше
Скандали на пісенному конкурсі "Євробачення" розпочинаються задовго до його початку. Зокрема, італійці вимагають дискваліфікувати представника… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з премʼєр-міністрами Нідерландів, Албанії, Великої Британії і Греції та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.