Як повідомляють, перше богослужіння в новій церкві відбулося 16 серпня за участі військових капеланів, військовослужбовців Сухопутних військ Збройних сил України, Медичних сил Збройних Сил України, а також курсантів та військових, які проходять лікування та відновлення після поранень.
Храм "Живоносне Джерело" призначений для надання духовної підтримки військовим, їхнім родинам та всім, хто потребує особливого духовного наставництва в цей складний час.
Богослужіння в храмі проводитимуть військові капелани разом із братією монастиря на чолі з намісником Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Єпископом Авраамієм.
Нове місце молитви стане важливим елементом підтримки військових і надасть їм можливість отримати не лише духовну підтримку, але й відчути єдність і підтримку своєї громади.
Капелани планують регулярно проводити богослужіння та надавати духовну допомогу своїм побратимам, допомагаючи їм у відновленні після важких переживань і поранень.
Що відомо про військове капеланство
Служба військового капеланства Збройних Сил України (СВК ЗСУ) — є структурним підрозділом Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, на який покладається реалізація конституційного права на свободу світогляду та віросповідання, організацію заходів для задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та членів їх сімей у мирний та воєнний час.
Нагадаємо, що Міністерство оборони України затвердило нове Положення про діяльність Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міноборони.
Як зазначають у Міноборони, міжконфесійна рада буде забезпечувати співпрацю між релігійними організаціями, священнослужителі яких обіймають посади військових капеланів, обговорювати та розв'язувати спірні питання, а також брати участь у підготовці відповідних нормативних актів. Рішення ради мають рекомендаційний характер та подаються на розгляд міністру оборони України або його заступнику.
Також 1 квітня у столичному храмі Святої Софії відбувся перший випуск військових капеланів, які завершили курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства Збройних сил України.
Варто додати, що в Україні під час війни одним із важливих цілісних підходів до надання меддопомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта, є залучення капеланів до процесу надання духовно-психологічної підтримки пацієнтам.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.