Перший військовий храм відкрили у Києво-Печерській лаврі
У Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра", на території Нижньої лаври, розташувався новий храм "Живоносне Джерело" для військових.
Як повідомляють, перше богослужіння в новій церкві відбулося 16 серпня за участі військових капеланів, військовослужбовців Сухопутних військ Збройних сил України, Медичних сил Збройних Сил України, а також курсантів та військових, які проходять лікування та відновлення після поранень.
Храм "Живоносне Джерело" призначений для надання духовної підтримки військовим, їхнім родинам та всім, хто потребує особливого духовного наставництва в цей складний час.
Богослужіння в храмі проводитимуть військові капелани разом із братією монастиря на чолі з намісником Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Єпископом Авраамієм.
Нове місце молитви стане важливим елементом підтримки військових і надасть їм можливість отримати не лише духовну підтримку, але й відчути єдність і підтримку своєї громади.
Капелани планують регулярно проводити богослужіння та надавати духовну допомогу своїм побратимам, допомагаючи їм у відновленні після важких переживань і поранень.
Що відомо про військове капеланство
Служба військового капеланства Збройних Сил України (СВК ЗСУ) — є структурним підрозділом Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, на який покладається реалізація конституційного права на свободу світогляду та віросповідання, організацію заходів для задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та членів їх сімей у мирний та воєнний час.
Нагадаємо, що Міністерство оборони України затвердило нове Положення про діяльність Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міноборони.
Як зазначають у Міноборони, міжконфесійна рада буде забезпечувати співпрацю між релігійними організаціями, священнослужителі яких обіймають посади військових капеланів, обговорювати та розв'язувати спірні питання, а також брати участь у підготовці відповідних нормативних актів. Рішення ради мають рекомендаційний характер та подаються на розгляд міністру оборони України або його заступнику.
Також 1 квітня у столичному храмі Святої Софії відбувся перший випуск військових капеланів, які завершили курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства Збройних сил України.
Варто додати, що в Україні під час війни одним із важливих цілісних підходів до надання меддопомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта, є залучення капеланів до процесу надання духовно-психологічної підтримки пацієнтам.