Розмова відбулася під час зустрічі каноїстки з компанією BGV Group Management Геннадія Буткевича, яка виступила генеральним партнером спортсменки під час Олімпійських змагань 2024 року, повідомляє Рубрика.
У чому проблема?
У 2023 році Анастасія Рибачок почала готуватись до Олімпіади. Але як і багато українських спортсменів, вона зіткнулася з нестачею фінансування. Каноїстка шукала можливості, аби оновити спортивний інвентар та забезпечити необхідний рівень тренувань.
Фінансова підтримка стала особливо потрібна, коли Анастасію взяли до олімпійської збірної 2024 року. Їй треба було готуватись разом із чоловіком Андрієм Рибачком, який також планував ліцензуватися на Олімпійські ігри 2024.
Яке рішення?
Завдяки Федерації каное Анастасія познайомилась з командою інвестиційної компанії BGV Group Management Геннадія Буткевича, яка відгукнулася на запит Анастасії й виступила генеральним партнером каноїстки на літніх Олімпійських іграх у Парижі.
Компанія BGV Group Management підтримала каноїстку: купила необхідне для тренувань обладнання, мотор для тренерського човна, нові весло та каное, а також покрила низку організаційних та логістичних витрат. За словами спортсменки, нові весло та човен покращують результат на 30%.
Дизайн для нового каное розробляла спортсменка разом із чоловіком ще до пологів. На ньому у центрі розмістили напис "I AM UKRAINIAN". Саме з ним Анастасія відправилась на Олімпіаду боротись за медалі.
Як пройшла Олімпіада?
Анастасія Рибачок у розмові з "Рубрикою" поділилася багатьма цікавими деталями про змагання та життя в Олімпійському селищі. Так, каноїстка розповіла, що кімнати для спортсменів були схожі на ті, в яких олімпійці жили в Токіо під час минулої Олімпіади — наприклад, ліжка для спортсменів так само були виготовлені з картону. Проте саме селище та всі змагання відчувались інакше, оскільки цьогоріч підтримати спортсменів приїхало значно більше людей, ніж у коронавірусному 2021 році.
"Селище було дуже гарне, але найбільше я була вражена кількістю людей. Минулого разу їх було зовсім мало. Ми, коли приїхали в перші дні, чули так багато криків вболівальників! Самій захотілось побігти й покричати. Це так емоційно заряджає", — розповідає Анастасія.
Водночас каноїстка ділиться, що була неприємно здивована якістю харчування в селищі. Вона також жартома говорить, що їм з напарницею по каное-двійці Людмилою Лузан доводилось голодувати — "тільки кавою з круасанами не наїсися".
Самі змагання для Анастасії почались проблемно — їй заборонили виступати на власному каное. Спочатку Міжнародна федерація каное цензурувала напис "I am Ukrainian" та зафарбувала його. Проте згодом вони взагалі заборонили використовувати цей човен.
"Федерація розгледіла в написі українську пропаганду. Немає заборони, щоб написати великими літерами «Ukraine» на весь човен. Але не можна вказувати на свою національність, вони бачать в цьому пропаганду", — пояснює спортсменка.
Попри готовність виробника та бажання компанії BGV Group Management допомогти, новий човен без написів везти було запізно. Перші змагання мали розпочатись вже наступного дня після того, як спортсменка дізналась про заборону. Допомогла розв'язати цю проблему напарниця спортсменки у каное-двійці — Людмила Лузан. Вона позичила Анастасії своє каное на час змагань.
Окрім переживань через заборонений унікальний напис на човні, Анастасія водночас відчувала велику відповідальність за виступ на Олімпіаді. Спортсменка вже отримувала "срібло" у Токіо у 2021 році, тому медалі від неї очікували й цього разу.
"Від нас (Анастасії Рибачок та Людмили Лузан — ред.) багато хто очікував медаль. Дуже важко виходити на старт і розуміти, що багато людей розраховують на тебе. І ти не хочеш їх розчарувати. Це дійсно велика відповідальність. Тим паче в нашій країні війна, і хочеться якомога більше нагород привезти для наших захисників", — говорить спортсменка.
Анастасія також розповіла про співпрацю з Людмилою Лузан під час перегонів у каное-двійці. Саме в цьому запливі на 500 метрів спортсменки здобули срібну медаль. Таким чином вони повторили своє досягнення з минулих Олімпійських ігор.
"Фінал був дуже важкий. Я стою на задньому номері, і коли моя напарниця бачить, що ми на пів корпусу вперед, я все одно бачу корму. Тому було важко зібратись. Але коли ми все ж таки фінішували другими, було дуже багато емоцій і сліз радості", — пригадує спортсменка.
Анастасія розповідає, що під час змагань трибуни буквально вибухали від емоцій вболівальників. Але окрім криків та емоцій українських вболівальників, каноїстка також чула і підтримку свого чоловіка та свого тренера.
"Я чесно скажу, що на 500-метрівці я його не чула, бо ми були занадто далеко. Але, коли я змагалась на дистанції у 200 метрів, чула тільки його. Коли настає оця хвилина, що затихають всі трибуни, бо мають давати старт, я чула тільки його. Тільки його підтримку, тільки його крики, після кожного свого старту", — пригадує спортсменка.
Анастасія також поділилась своїми планами на майбутнє. Вже за п'ять днів вона вилітає в Узбекистан на Чемпіонат світу. Там вперше змагатиметься на своєму новому каное із написом "I AM UKRAINIAN". А після перегонів спортсменка хоче відпочити та приділити час своїй родині.
Нагадаємо, що 9 серпня українські веслувальниці Анастасія Рибачок та Людмила Лузан здобули срібло Олімпіади-2024 у веслуванні в каное-двійці на дистанції 500 метрів.
Як повідомляли ми раніше, Міжнародна федерація каное вимагала видалити частину напису "I am Ukrainian" з човна української каноїстки Анастасії Рибачок, яка бере участь у змаганнях на Олімпіаді-2024 у Парижі.
Варто додати, що срібна призерка минулої Літньої Олімпіади у Токіо, цьогоріч планувала знову повернутись додому з медалями. "Рубрика" напередодні поспілкувалась з каноїсткою, тому читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Я сподіваюся на золото": історія каноїстки Анастасії Рибачок, яка вдруге представляє Україну на Олімпійських іграх".
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.