"Рубрика" поспілкувалась з організаторами та розповідає деталі цієї акції.
У чому проблема?
Роботодавці завжди були упередженими — чимало фахівців отримують відмову під час співбесід не через некомпетентність, але через свій вік. Водночас проблема стає ще більшою, оскільки вік, коли стає складніше знайти роботу дедалі зменшується. Так фахівці старше 50 років все частіше не можуть знайти собі роботу.
Яке рішення?
Благодійний фонд "Життєлюб" вже шостий рік поспіль проводить акцію "Тиждень дорослого стажера". Завдяки їй люди старші пʼятидесяти мають можливість тиждень стажуватись у провідних компаніях країни. Водночас основна мета — зруйнувати стереотипи про вікові обмеження на ринку праці та створити рівні умови для всіх.
"Ми не просто боремось з ейджизмом, ми змінюємо і створюємо майбутнє саме для себе. Щоб ми за 10-15-20 років мали права та можливості для розвитку та реалізації на рівні з молодшими людьми. Бо якщо зараз ми не будемо займатися цим питанням, одного дня ми самі опинимося в такий ситуації", — розповідає засновниця благодійного фонду "Життєлюб" Тіна Ніколова.
Як це працює?
Цьогоріч анкети на участь надіслали рекордні 890 людей віком від 50 до 77 років. Водночас понад 467 компаній погодились надати можливість стажування досвідченим спеціалістам. І це також є рекордом для акції "Тиждень дорослого стажера".
На думку представників фонду, такі цифри свідчать про зростаючу потребу людей старшого віку у працевлаштуванні та самореалізації. Також у фонді вважають, що такі результати вказують на те, що бізнес все більше усвідомлює цінність досвіду та знань людей віком 50+.
Протягом першого місяця акції вже 150 людей пройшли свій тиждень стажування. З них вже 55 учасників отримали пропозиції щодо роботи. Водночас співбесіди та працевлаштування триває й надалі, оскільки сам процес від підбору персоналу до стажування проходить в декілька етапів і займає від 2 тижнів.
Цьогоріч наймолодшою стажеркою стала 50-річна Олена. Вона опановувала нову для себе професію маркетолога, а за результати стажування їй запропонували роботу. В той час як найстаршою стажеркою була Ольга, якій 66 років. Вона працювала адміністраторкою в будівельній компанії.
За результатами цьогорічного "Тижня дорослого стажера" у фонді стверджують, що сучасна людина пенсійного та передпенсійного віку дуже відрізняється від тих образів, які малюють стереотипи. Натомість люди старшого віку нічим не відрізняються від всіх інших, вони активні та ефективні співробітники, а ще – вони сучасні, відповідальні, зацікавлені в роботі, і у них є досвід – як професійний, так і життєвий.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.