У чому проблема?
Зараз як ніколи людям важливо гуртуватися, щоб підтримувати одне одного, разом дізнаватися та створювати нове. І при цьому не переставати донатити на користь наших захисників, які вже 2,5 роки захищають український тил від атак російської армії.
Яке рішення?
Цими вихідними на Хрещатику відбудеться благодійний фестиваль "Вихідні з Сенсом". Для киян та гостей міста книгарня "Сенс", яка разом з фондом "Гуркіт" збирає 7 100 000 грн на мобільну систему ППО MECHATRONICS для 101 бригади ППО, підготувала культурно-подієву програму: серію розмов із лідерами думок, волонтерську програму, різноманітні майстер-класи та музичні виступи.
Коли: 17–18 серпня, з 12:00 до 20:00
Де: Книгарня "Сенс", вулиця Хрещатик, 34
Вхід на подію — вільний. До активностей гості зможуть доєднатися за донат. Всі кошти підуть на підтримку збору "Сенсу" та БО "Гуркіт".
Як це працює?
"Вихідні з Сенсом" — з книжками й навколо книжок
"Другий поверх Сенсу на Хрещатику наповниться книжками нішевих видавництв, локальними брендами та представниками благодійних організацій та фондів. Протягом двох днів будемо говорити про важливе, надихатися та знайомитися одне з одним ближче. Вихідні з Сенсом — це про двіжуху навколо української книги та культури на найпомітнішій вулиці країни, долучитися до якої може кожен", — так презентують подію її організатори.
Як розповіла "Рубриці" Надія Вовк, книгарня вже пів року проводить культурні події різних форматів й масштабу. А тепер тут вирішили зробити повноцінний фестиваль. Такий, щоб люди могли провести з книжками й навколо книжок цілий день:
І задонатити — в книгарні триває великий збір на ППО на понад 7 мільйонів, і тому фестиваль благодійний.
"Коли ми відкривали Сенс на Хрещатику, хотіли, щоб він став осередком культурного життя в центрі Києва, місцем збору творчих людей та хабом для обміну ідеями. Ми заручилися підтримкою від видавництв, діячів, брендів та організацій, які відгукуються нам по цінностях, та створили «Вихідні з Сенсом»", — говорить Надія Вовк.
Що у програмі?
Фестиваль — для всіх, хто хоче провести свої вихідні разом із книжками у спільноті однодумців. На подію запрошують всіх друзів "Сенсу" і тих, хто тільки хоче познайомитися з книгарнею ближче.
Програма фестивалю насичена: в ній і локальні бренди, і музика, і культурно-подієва програма, і волонтерські організації, і, звісно, книжки.
"Оскільки в «Сенсі» на Хрещатику і так представлений дуже широкий асортимент, на фестивалі ми вирішили зосередитися на нішевих видавництвах. Гості фестивалю зможуть знайти видання, які рідше з'являються в топах і рекомендаціях, проте не менш цінні й цікаві. Буде й класна добірка книжок англійською", — поділилася Надія Вовк.
Обидва дні ввечері відбуватиметься розмова про книжки під модераторством літературознавиці та головної редакторки медіа "Сенсор" Анастасії Євдокимової, до якої долучатимуться гості — зокрема, Сергій Чирков та Ганна Кочегура. А після — музика (в суботу — гурт МОВА, який досліджує та виконує українське музичне ретро 1960-80-х років, а в неділю — етногурт ЩукаРиба).
Також до фестивалю долучаються Дика Квіткарня, майстри якої робитимуть букети за донат, бренди VOSKOVA, CRUMB, byMe, Не хустка та Неон Центр. Крім того, сенсами вихідні з "Сенсом" наповнять фонд "Гуркіт", волонтерська організація "Печерські котики", благодійний проєкт "Як ти, брате?" та соціальний проєкт "Україна без сміття".
Чого можна буде навчитися на фестивалі?
У межах фестивалю 17 серпня школа каліграфії "Арт і Я" та каліграфиня Вероніка Чебаник проведуть майстер-клас "Український скоропис". Це можливість познайомитися з історією української літери та українським скорописом — з тим, як він виник і знак в нашій історії та чому відновлюється сьогодні.
Цього ж дня Печерські котики вчитимуть гостей плести нашоломники та маскувальні кікімори.
А ще організатори фестивалю вважають, що важливо надихатися досвідом інших: і тому в межах фестивалю відбудеться декілька лекцій-розмов. Так, 17 серпня Богдана Неборак розповідатиме про формування домашньої бібліотеки, а 18 серпня засновники українського бренду ByMe говоритимуть про цінності бренду, пошук натхнення у мистецтві та використання літературних постатей в роботі.
А це точно спрацює?
На думку організаторів, фестиваль дасть людям можливість зустрітися, обговорити важливі теми, надихнутися. Процеси у сфері культури не рухатимуться, якщо в людей культури не буде простору та приводу для спілкування.
"Ми цілком підтримуємо гасло «Культура на часі», тим паче, що мистецтво і культура можуть конвертуватися у цілком реальну зброю", — акцентує Надія Вовк.
Саме тому під час фестивалю і збирають кошти для посилення збору на новітню систему ППО для 101 бригади ППО. У межах фестивалю, наприклад, буде низка активностей, долучитися до яких можна буде лише за донат на збір.
У книгарні кажуть: "Для нас фестиваль у Сенсі на Хрещатику означає, що на головній вулиці країни знову вирує літературне життя. Це те, чого ми прагнемо і заради чого працюємо".
Довідка
Мобільна система ППО MECHATRONICS — це вогневий комплекс, що складається з мобільної платформи-пікапу та роботизованого модуля управління вогнем. Встановлені на високоточній швидкісній платформі кулемети керуються інтелектуальною системою автоматичного розпізнавання, супроводу і ураження повітряних цілей, а також наводяться в режимі реального часу з точністю до однієї кутової секунди. Результат роботи системи: снайперська якість стрільби з кулемета по рухомих цілях ППО.
Нагадаємо, що у книгарні "Сенс на Хрещатику" міста Києва створили куточок пам'яті Ірини Цибух, відомої доброволиці медичного батальйону "Госпітальєри".
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.