Збір на ППО та книжкові вихідні з “Сенсом”: рішення для цих вихідних

"Рубрика" поговорила з Надією Вовк, програмною директоркою книгарні "Сенс" на Хрещатику в Києві, про благодійний культурний фестиваль, що пройде вже 17-18 серпня. Вхід на подію вільний, а участь — допоможе нашим захисникам. Про всі деталі — далі.

У чому проблема?

Зараз як ніколи людям важливо гуртуватися, щоб підтримувати одне одного, разом дізнаватися та створювати нове. І при цьому не переставати донатити на користь наших захисників, які вже 2,5 роки захищають український тил від атак російської армії.

Яке рішення?

Цими вихідними на Хрещатику відбудеться благодійний фестиваль "Вихідні з Сенсом". Для киян та гостей міста книгарня "Сенс", яка разом з фондом "Гуркіт" збирає 7 100 000 грн на мобільну систему ППО MECHATRONICS для 101 бригади ППО, підготувала культурно-подієву програму: серію розмов із лідерами думок, волонтерську програму, різноманітні майстер-класи та музичні виступи.

Коли: 17–18 серпня, з 12:00 до 20:00

Де: Книгарня "Сенс", вулиця Хрещатик, 34

Вхід на подію — вільний. До активностей гості зможуть доєднатися за донат. Всі кошти підуть на підтримку збору "Сенсу" та БО "Гуркіт".

Як це працює?

"Вихідні з Сенсом" — з книжками й навколо книжок

Інтерʼєр книгарні "Сенс". Фото з архіву книгарні

"Другий поверх Сенсу на Хрещатику наповниться книжками нішевих видавництв, локальними брендами та представниками благодійних організацій та фондів. Протягом двох днів будемо говорити про важливе, надихатися та знайомитися одне з одним ближче. Вихідні з Сенсом — це про двіжуху навколо української книги та культури на найпомітнішій вулиці країни, долучитися до якої може кожен", — так презентують подію її організатори. 

Як розповіла "Рубриці" Надія Вовк, книгарня вже пів року проводить культурні події різних форматів й масштабу. А тепер тут вирішили зробити повноцінний фестиваль. Такий, щоб люди могли провести з книжками й навколо книжок цілий день:

  • познайомитися з нішевими видавництвами та локальними брендами,
  • навчитися нового,
  • поспілкуватися з благодійними та волонтерськими проєктами,
  • відвідати лекції й дискусії.

І задонатити — в книгарні триває великий збір на ППО на понад 7 мільйонів, і тому фестиваль благодійний. 

"Коли ми відкривали Сенс на Хрещатику, хотіли, щоб він став осередком культурного життя в центрі Києва, місцем збору творчих людей та хабом для обміну ідеями. Ми заручилися підтримкою від видавництв, діячів, брендів та організацій, які відгукуються нам по цінностях, та створили «Вихідні з Сенсом»", — говорить Надія Вовк.

Що у програмі?

Фестиваль — для всіх, хто хоче провести свої вихідні разом із книжками у спільноті однодумців. На подію запрошують всіх друзів "Сенсу" і тих, хто тільки хоче познайомитися з книгарнею ближче. 

Програма фестивалю насичена: в ній і локальні бренди, і музика, і культурно-подієва програма, і волонтерські організації, і, звісно, книжки. 

"Оскільки в «Сенсі» на Хрещатику і так представлений дуже широкий асортимент, на фестивалі ми вирішили зосередитися на нішевих видавництвах. Гості фестивалю зможуть знайти видання, які рідше з'являються в топах і рекомендаціях, проте не менш цінні й цікаві. Буде й класна добірка книжок англійською", — поділилася Надія Вовк.

Обидва дні ввечері відбуватиметься розмова про книжки під модераторством літературознавиці та головної редакторки медіа "Сенсор" Анастасії Євдокимової, до якої долучатимуться гості — зокрема, Сергій Чирков та Ганна Кочегура. А після — музика (в суботу — гурт МОВА, який досліджує та виконує українське музичне ретро 1960-80-х років, а в неділю — етногурт ЩукаРиба). 

Також до фестивалю долучаються Дика Квіткарня, майстри якої робитимуть букети за донат, бренди VOSKOVA, CRUMB, byMe, Не хустка та Неон Центр. Крім того, сенсами вихідні з "Сенсом" наповнять фонд "Гуркіт", волонтерська організація "Печерські котики", благодійний проєкт "Як ти, брате?" та соціальний проєкт "Україна без сміття". 

Чого можна буде навчитися на фестивалі?

Тут відбуватимуться лекції та майстер-класи. Фото з архіву книгарні

У межах фестивалю 17 серпня школа каліграфії "Арт і Я" та каліграфиня Вероніка Чебаник проведуть майстер-клас "Український скоропис". Це можливість познайомитися з історією української літери та українським скорописом — з тим, як він виник і знак в нашій історії та чому відновлюється сьогодні.

Цього ж дня Печерські котики вчитимуть гостей плести нашоломники та маскувальні кікімори. 

А ще організатори фестивалю вважають, що важливо надихатися досвідом інших: і тому в межах фестивалю відбудеться декілька лекцій-розмов. Так, 17 серпня Богдана Неборак розповідатиме про формування домашньої бібліотеки, а 18 серпня засновники українського бренду ByMe говоритимуть про цінності бренду, пошук натхнення у мистецтві та використання літературних постатей в роботі. 

А це точно спрацює?

На думку організаторів, фестиваль дасть людям можливість зустрітися, обговорити важливі теми, надихнутися. Процеси у сфері культури не рухатимуться, якщо в людей культури не буде простору та приводу для спілкування. 

"Ми цілком підтримуємо гасло «Культура на часі», тим паче, що мистецтво і культура можуть конвертуватися у цілком реальну зброю", — акцентує Надія Вовк. 

Саме тому під час фестивалю і збирають кошти для посилення збору на новітню систему ППО для 101 бригади ППО. У межах фестивалю, наприклад, буде низка активностей, долучитися до яких можна буде лише за донат на збір.

У книгарні кажуть: "Для нас фестиваль у Сенсі на Хрещатику означає, що на головній вулиці країни знову вирує літературне життя. Це те, чого ми прагнемо і заради чого працюємо". 

Довідка

Мобільна система ППО MECHATRONICS — це вогневий комплекс, що складається з мобільної платформи-пікапу та роботизованого модуля управління вогнем. Встановлені на високоточній швидкісній платформі кулемети керуються інтелектуальною системою автоматичного розпізнавання, супроводу і ураження повітряних цілей, а також наводяться в режимі реального часу з точністю до однієї кутової секунди. Результат роботи системи: снайперська якість стрільби з кулемета по рухомих цілях ППО.

Нагадаємо, що у книгарні "Сенс на Хрещатику" міста Києва створили куточок пам'яті Ірини Цибух, відомої доброволиці медичного батальйону "Госпітальєри".

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.