Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт розвідки Міністерства оборони Великої Британії станом на 15 серпня.
Як зазначають британські аналітики, нещодавно у Підмосков'ї відбулася виставка зброї "Армія-2024", яка зазвичай приваблює як російських, так і міжнародних виробників оборонної продукції.
Однак, з початком повномасштабної війни росії проти України, міжнародна відвідуваність заходу значно зменшилася. До того ж у попередні роки виставка проходила разом з російськими армійськими міжнародними іграми, які цього року були скасовані.
Як зазначає британська розвідка, цьогорічна виставка була орієнтована переважно на представників бізнесу з оборонної промисловості, а не на широку аудиторію. Відвідувачами заходу стали російський диктатор володимир путін та міністр оборони рф Андрій Бєлоусов, який схарактеризував війну в Україні як "збройний конфлікт між росією та колективним Заходом".
Окрім того, на виставці були присутні представники з Білорусі, Ірану та Північної Кореї.
"Російські виробники зброї змушені збільшувати виробництво, щоб підтримувати свої сили в Україні. Це призвело до відкладення деяких іноземних контрактів на постачання зброї міжнародним партнерам", підкреслюють у зведенні Міністерства оборони Великої Британії.
Відзначено, що акцент на внутрішньому виробництві та відкладення міжнародних контрактів підкреслює важливість забезпечення російських військових потреб на тлі тривалої конфліктної ситуації.
Нагадаємо, досить поширена думка, що російська армія має майже невичерпні ресурси, але ближчий погляд на цифри показує іншу картину. Ситуація не така райдужна, як кажуть у Кремлі, але водночас далека від сподівань українців та їхніх західних партнерів.
За даними видання, росія втратила майже 2900 танків і 5500 БТРів і аналогічної техніки з початку вторгнення в Україну. Це означає, що близько 90 відсотків бойових танків, які були у Росії на лютий 2022 року, знищено.
Однак у 2023 році російський ОПК нібито поставив збройним силам 1600 танків. Але насправді йдеться не про виробництво, а ремонт техніки, яка перебувала на зберіганні. Кількість же нових танків, які фактично виготовляються, оцінюється у 200 на рік.
Щодо ракет ситуація інша. Два роки тому здавалося, що у росії вони закінчуються. Виробнича потужність становила кілька десятків на місяць, імпорт тисяч іранських безпілотників-камікадзе з осені 2022 року, а згодом і їхнє внутрішнє виробництво мають тимчасово пом'якшити цю проблему.
Наразі, попри санкції, росія в змозі стабільно нарощувати виробництво ракет і крилатих ракет, для деяких з яких потрібно від 40 до 50 західних компонентів, які рф отримує завдяки "сірому" імпорту. Сьогодні, за оцінками західних експертів і українських військових, росія щомісяця виробляє до 130 ракет і крилатих ракет з дальністю не менше 350 кілометрів, а також близько 100 ракет меншої дальності.
На фронті упродовж минулої доби відбулося 170 бойових зіткнень. Найбільша кількість боєзіткнень зафіксована на Курахівському… Читати більше
Цієї ночі, 1 листопада, російські війська завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО… Читати більше
російська армія пізно ввечері 31 жовтня вдарила по будівлі пожежної частини в Одеській області. Постраждали… Читати більше
Щонайменше 158 людей загинуло через повені в Іспанії, з них 155 смертей були підтверджені лише… Читати більше
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.