Правозахисники порівняли дані про постраждалих дітей у 2024 та 2023 роках. У перші сім місяців цього року в Україні загинула чи дістала поранень 341 дитина, коли в останні сім місяців 2023-го жертвами війни стали 243 дитини.
Загалом від початку повномасштабної війни в Україні постраждали 2184 дитини, з яких 633 загинули і ще 1551 зазнала травм, – свідчать дані Верховного комісара ООН з прав людини.
«Сьогодні – 900 днів як в Україні триває повномасштабна війна, ледь не кожного дня гинуть чи страждають діти. Цьогоріч, агресія розразилася із новою силою, і саме через постійні бомбардування ракетами та дронами усе більше дітей стають жертвами вибухів. Стражданням дітей та їхніх родин не буде кінця, доки міста та селища в усій Україні потерпають від обстрілів. Ми маємо докласти усіх зусиль, аби захистити дітей, їхні домівки, школи та лікарні від знищення», – заявив Стефан Муассен, заступник директора Save the Children в Україні.
За підрахунками ООН, у липні 2024-го в Україні зафіксовано найбільшу кільксть жертв війни серед дітей від вересня 2022-го. Минулого місяця загинули 11 дітей і ще 60 дістали поранень. Загалом 67 з них постраждали саме внаслідок обстріли.
Найбільше жертв серед дітей було зафіксовано 8 липня, коли внаслідок масованої ракетної атаки України загинули 43 людини включно із п'ятьма дітьми. Були травмовані семеро пацієнтів дитячої лікарні «Охматдит» у Києві, в один з корпусів якої поцілила ракета.
16-річний син Тамари ледве уникнув травм, коли ракета зруйнувала сусідній будинок. Жінка розповідає: «Діти вийшли до моєї кімнати саме коли почали збивати ракети. Він (молодший син – ред.) разом зі старшим зайшли до моєї кімнати просто перед тим, як квартирою пронеслася вибухова хвиля. Диван, на якому він спав, засипало стелею. Якби він не пішов, його б прибило. Ми потроху відходимо, але все одно… Люди жили своє життя і за секундну в тебе нічого немає».
Save the Children закликає дотримуватись міжнароодного гуманітарного права та не застосовувавти вибухові снаряди із широким радіусом дії у населених пунктах. Діти та їхні родини, а також їхні будинки, школи, лікарні та інші критичні цивільні об'єкти не мають піддаватися атакам.
Save the Children працює в Україні від початку війни на Донбасі у 2014 році. Після ескалації у лютому 2022-го організація поширила гуманітарне реагування на всю країну, аби діти та родини, що потерпають внаслідок війни, мали усе, чого вони потребують. Разом із партнерами з числа місцевих благодійних організацій та органів влади ми забезпечуємо людей їжею та водою, облаштовуємо безпечні навчальні та рекреаційні простори, а також надаємо грошову підтримку.
У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.